Neramus laikotarpis šeimos biudžetui: paaiškėjo, kiek išleidžia kalėdinėms dovanoms – Kas vyksta Kaune

Neramus laikotarpis šeimos biudžetui: paaiškėjo, kiek išleidžia kalėdinėms dovanoms

BNS 2017/12/08 11:44
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Lietuvos gyventojai Kalėdų dovanoms šiemet ketina išleisti kiek daugiau pinigų nei pernai, tačiau jie vis dar nėra linkę joms taupyti iš anksto, rodo banko „Swedbank“ užsakymu atliktas tyrimas.

„Turbūt pagrindinė žinia būtų, kad šventėms ir kalėdinėms dovanoms gyventojai planuoja leisti didesnę savo biudžeto dalį“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė „Swedbank“ Finansų instituto Lietuvoje vadovė Jūratė Cvilikienė.

Jos teigimu, tyrimas parodė, kad gyventojai Kalėdų dovanoms taupo vis trumpiau, o tai gali sukelti įtampą šeimos finansams.

„Jau ne vienerius metus stebėdami kalėdinių dovanų pirkimo įpročius pastebime, kad gyventojai šventėms taupo vis trumpiau. (…) Tai paaiškina, kodėl kalėdinė karštinė tampa išbandymu ne tik daugelio kantrybei, bet ir asmeniniam ar šeimos biudžetui“, – tvirtino J. Cvilikienė.

Tyrimas parodė, jog apie 25 proc. gyventojų Kalėdų dovanoms skirs nuo 31 iki 60 eurų (pernai – tiek pat žmonių), 36 proc. – nuo 61 iki 100 eurų (pernai – 32 proc.), o 14 proc. – nuo 101 iki 200 eurų (19 proc.). Iki 30 eurų dovanoms ketina išleisti apie 11 proc. apklaustųjų (13 proc.), o jų visai nepirks 5 proc. (7 proc.).

49 proc. apklaustųjų iš anksto netaupo kalėdinėms dovanoms (pernai – tiek pat), 26 proc. tam pradeda ruoštis prieš 1 mėnesį (19 proc.), 13 proc. – prieš 2-3 mėnesius (15 proc.), o 3 proc. – prieš daugiau nei 3 mėnesius (5 proc.). 5 proc. dovanas perka iš anksto. (7 proc.).

Šiemet padidėjo dovanas internetu įsigyti ketinančių žmonių – tokių yra 26 proc. (pernai – 21 proc.).

„Swedbank“ užsakymu 1005 gyventojų apklausą atliko rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA