Kaune ir sostinėje atliktos penkios organų transplantacijos

Asociatyvi nuotr. / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sekmadienio naktį Kauno ir Vilniaus ligoninėse atliktos penkios transplantacijos, vieno donoro organus sraigtasparnis gabeno iš Rygos, kitas donoras atsirado vienoje iš Vilniaus ligoninių.

„Transplantacijos yra baigtos. Kadangi jos visos yra sudėtingos ir labai sudėtingos tai, aišku, šiuo metu visi recipientai yra reanimacijos skyriuose, jų būklė yra stabili“, – LRT radijui sakė Nacionalinio transplantacijos biuro direktoriaus pavaduotoja Audronė Būziuvienė.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose buvo atliekamos širdies ir dviejų inkstų transplantacijos, o Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų transplantacijos centre – širdies ir kepenų transplantacijos.

Donorinius organus šioms operacijoms gabeno keturios gydytojų komandos iš Vilniaus ir Kauno transplantacijos centrų. Dvi komandos vyko į donorinę ligoninę Vilniuje, o kitos dvi – iš aerodromo Kaune kariuomenės sraigtasparniu išskrido į Rygą, iš kur sekmadienio naktį grįžo su donoriniais organais.

„Tikrai labai daug komandų, daug žmonių, reikėjo tai suderinti net ne vienoje valstybėje, o tarp kelių valstybių, tai labai ačiū visiems, kurie suprato ir sėkmingai visa tai įgyvendino“, – kalbėjo Nacionalinio transplantacijos biuro atstovė.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Iškart po skyrybų vedęs kaunietis S. Martinavičius Balio paplūdimyje atšventė dvigubą šventę

Dramatiška kova: „Žalgiris“ pratęsime nusileido „Barcelonai“

Į Kauną atvyksta pirmosios kovos mašinos „Boxer“

Vienas kelias, trys avarijos – pasipylė nelaimių gausa (video)

Paaiškėjo, kas sukėlė dviejų gyvybių pareikalavusią avariją Kauno rajone

V. Matijošaitis užleido Kauno vairą studentams

Pateikė naujos informacijos: namuose šventusiai mamai gresia bauda

Sukurta nauja svetainė, leisianti sužinoti, ką jūsų labui nuveikė Europa

Kauniečių metų automobilio rinkimuose - netikėtas lyderis

Nefasadinė Kauno pusė: kodėl niekam nerūpi teršiamas upelis?