Mieste vasarojantys kauniečiai: žolė Dainavos parke „siekia bambą”

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Portalo „Kas vyksta Kaune” redakciją pasiekė vasarojančių, tačiau ne visai džiugiai nusiteikusių kauniečių laiškas. Jame pranešama apie aplinką šiuo metu rekonstruojamame Dainavos parke, netoli prekybos centro „Saulėtekis”. Skaitytojai skundžiasi, kad jau kurį laiką esą ten niekas nenupjauna peraugusios žolės, kuri kauniečiams sukelia nemenkų nepatogumų ilsintis gamtoje vieniems ar su vaikais.

„Šiemet Dainavos parke žolė tikriausiai nebuvo pjauta išvis. Tinkamai prižiūrėta yra tik parko dalis prie mokyklos stadiono. Šiais darbais veikiausiai ir pasirūpina patys mokymo įstaigos atstovai. O kalneliai ir pievos tebėra apžėlę ilga  žole. Kantriai laukėme visą mėnesį, pokyčių nepastebėjome. Todėl nusprendėme nebetylėti”, – sako kauniečiai.

Skaitytojai tikina nuvažiavę apsižvalgyti ir į kitus parkus Kaune. Visi esą prižiūrimi, o štai šis – ne. „Dainavos parke žolės iki bambos. Mums sakė, jog tokia sitaucija susiklostė dėl rekonstrukcijos darbų. Tačiau rekonstruojama tik nedidelė dalis parko, o kitoje dalyje nedaroma nieko. Svarstome, kad galbūt ši žemė jau išdalinta kokiems nors privatiems asmenims, bet, juk ir privačios žemės turi būti prižiūrimos, tai – privaloma”, – teigia gyventojai.

Pasak kauniečių, Dainavos parką šią lietingą vasarą galima pavadinti tikrų tikriausiu erkių lizdu, knibždančiu žolėse. „Baisu, ten žaidžia vaikai, daugelis žmonių išeina pasikaitinti saulėje, jei oras – geras. Guli tiesiog žolėse. Sunku suvokti, kodėl mūsų parkas pamirštas”, – susirūpinimo nestokoja portalo „Kas vyksta Kaune” skaitytojai.

„Diskomfortą šiuo atžvilgiu pajutome ne tik mes, bet ir senyvi žmonės. Visi skundžiasi, bet nieko nedaro, o tik laukia. Ilgai laukėme ir mes, tačiau nusprendėme prašyti pagalbos, kad būtumėme išgirsti”, – atvirauja Dainavos mikrorajono gyventojai.

Pasak skaitytojų, kaip jau minėta, nepaisant to, kad žolė nenupjauta, parke vis tiek lankosi žmonės. „Daugelis eina į gamtą, esančią čia pat, nes ne visi turi kaimus ar sodybas. Tad tenka degintis žolėse”, – sako jie.

Mūsų žurnalistai apie problemą informavo Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėją Aloyzą Pakalniškį. Jis patikino, jog dilema Dainavos parke yra žinoma, žolė esą bus nupjauta arba prieš savaitgalį – penktadienį, arba kitos savaitės pradžioje. „Už žolės pjovimą atsakingi asmenys negalėjo to padaryti anksčiau dėl parke vykstančių rekonstrukcijos darbų”, – komentavo A. Pakalniškis.

Primename, jog jau kurį laiką Dainavos parke, esančiame tarp V. Krėvės prospekto ir Partizanų gatvės, atliekami rekonstrukcijos-modernizavimo darbai. Juos ketinama baigti iki lapkričio pabaigos.

52 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naujovė pašto pristatyme: Kauno laiškininkai mins elektrinius dviračius

Kauno rajone prasisuko vagys: apšvarinę namą išvažiavo vogtu automobiliu, vėliau jį padegė

Į Kauną atvykęs „Eurovizijos“ nugalėtojas virpino „Žalgirio“ areną (foto)

Turtingiausių politikų penketuke – Kauno meras: solidų turtą skaičiuoja ir V. Matijošaičio sūnūs

Tragiško susidūrimo metu žuvo „BMW“ sėdėjusi mergina

LKL sezoną „Žalgiris“ pradėjo triuškinama pergale

N. Venckienė: vienintelis dalykas, kurio bijo Lietuvos valdžia – viešumas

Kauno miesto ir rajono sujungimas: V. Matijošaitis plečia savo tėvoniją

Priimtas sprendimas dėl R. Karbauskio observatorijos prie Kauno marių

Po „Red Bull“ muilinių lenktynių - nepatenkintų Žaliakalnio gyventojų raštas savivaldybei