Skaitytojų perspėjimas: į miestą atkeliavo didelis vilkas (papildyta)

Freeimages nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaunietė tikina liepos 18 dienos vakarą išvydusi ne itin dažną vaizdą – vilką. Laukinis gyvūnas esą šmirinėja gatvėmis ir nupėdino į miestą. „Būkite atsargūs ir akyli“, – perspėja moteris.

„Vakar maždaug tarp 21:00 – 21:30 val. kelyje Kaunas-Vilnius, netoli Muravos sankryžos išsukimo iš autostrados, miesto pusėje mačiau laukuose stovintį didžiulį vilką. Gal iš Kleboniškio miško atklydo?“, – stebisi kaunietė.

Tačiau keisčiausia, pasak jos, tai, jog vilkas esą perėjo autostradą ir atsidūrė miesto pusėje, kur Šiaurės prospektas. „Nedažnai tokį dalyką pamatysi. Rusvas, ilgo plauko, o šio laukinio gyvūno ūgis siektų maždaug žmogaus juosmenį“, – pasakoja moteris.

Ji teigia turinti žinių, kad tokio dydžio vilkai kaip šis, veikiausiai ilgaamžiai ir jau ne jaunikliai.

Papildyta specialisto komentaru:

Pasak Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, retai pasitaiko, kad vilkai atklystų į miestą. Specialistės teigimu, gali būti, kad žmonės supainiojo vilką su šunimi. „Įstatymas taip elgtis draudžia, bet žmonės kartais kryžmina naminius šunis su laukiniais vilkais ir šie susilaukia jauniklių“, – teigė ji.

A. Grebliauskienė sako, kad šiuo metu yra vilkų šėrimosi metas – jų kailis nėra tamsiai pilkas kaip žiemą, o labiau rusvos spalvos. „Vilkai yra protingi gyvūnai ir nelabai tikėtina, kad jie savo maršrutu pasirinktų miesto pusę. Tam turėtų būti svari priežastis – ruja, maisto paieška esant sužeistam. Žinoma, gali būti ir taip, kad žmonės slapčia laiko vilkus ir vienas iš jų pabėga“, – komentavo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja.

Pasak jos, jei žmogus mieste tikrai pamatytų vilką, patariama nesiartinti, nejuokauti, nevaryti gyvūno šalin ir nedelsiant skambinti gyvūnų globos draugijai Kaune ar Lietuvos zoologijos sodo veterinarijos gydytojams.

174 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno koronaviruso dienoraštis #savaitgalis 2

Paslaptinga Tyrimų laboratorija Kaune: tarpukario pastato sienų nesugriautų net sprogimas

Pasveikusių nuo koronaviruso kraujas gali būti labai vertingas

Kaune dingęs automobilis užvedė diskusiją: tokių niekas nevagia

Sekmadienį patvirtinta dar viena mirtis nuo koronaviruso infekcijos

„Kas vyksta Kaune“ skaitytojas Vilijampolėje užfiksavo neadekvačius dviratininko veiksmus

Daugiau nei 4 tonų grybų vagystės kriminalas baigtas

Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė dvyliktas žmogus

Ateina šilto oro banga: termometrų stulpeliai šoks iki 19 laipsnių

Profesijos, kurioms žadamas aukso amžius: didžiuliai atlyginimai ir neribotas darbo vietų pasirinkimas