Dėl nedirbančių poliklinikų, ligoninėje – sergančių vaikų antplūdis – Kas vyksta Kaune

Dėl nedirbančių poliklinikų, ligoninėje – sergančių vaikų antplūdis

Asociatyvi / P. Grigaliūno nuotr.

Pastaruosius savaitgalius Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus gydytojų jau nestebina dideli sergančių mažųjų pacientų skaičiai. Pasak skyriaus vedėjo gyd. Dariaus Varaškevičiaus, gripo epidemija ir kitos viršutinių kvėpavimo takų ligos sudaro apie 70 proc. pacientų.

„Per savaitgalį, šeštadieniais ir sekmadieniais, pacientų tiesiog tiršta, nes šiomis dienomis poliklinikos nedirba, todėl tėveliai, susirūpinę savo vaikų sveikata, skuba į ligoninę. Šiomis dienomis kasdien sulaukiame nuo 30 iki 50 pacientų“, – pasakojo gyd. D.Varaškevičius.

Gydytojo teigimu, be gripo ir kitų viršutinių kvėpavimo takų ligų, likusią dalį sergančiųjų pakerta įvairios žarnyno infekcijos.

Keliomis savaitėmis anksčiau buvo padaugėję pacientų, sergančių vėjaraupiais, bet pastaruoju metu šių susirgimų mažėja.

„Be to, pastebime, kad ypač po televizijos ir kitose žiniasklaidos priemonėse atspindėtų reportažų apie meningokokinės infekcijos ar kitų ligų protrūkius, ženkliai padidėja pacientų srautas. Visa tai suprantama, nes tėveliai neretai nori tiesiog apsidrausti. Bet ir mes sakome, kad geriau patikrinti 100 vaikų be reikalo, nei vieną vaiką prarasti“, – kalbėjo gydytojas.

Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriuje yra du laukiamieji. Viename jų priimami pacientai sergantys virškinamojo trakto infekcijomis, kitame – kitomis infekcijomis sergantys pacientai. Skyriuje įrengta lakiųjų infekcijų palata (boksas), kurioje apžiūrimi išberti ar įtariama lakia infekcija (meningokokine, vėjaraupių ir kt.) sergantys ligoniai.

Per metus į šį skyrių kreipiasi 6000-7000 ligonių, stacionarizuojama 4000-4500 pacientų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA