Tyrimas: Lietuvoje jauni žmonės išgeria daugiausiai alkoholio pasaulyje

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija lapkričio pradžioje paskelbė tyrimo duomenis, paaiškėjo, kad Lietuvos suaugusieji nuo 15 metų ir vyresni – išgeria daugiausiai gryno alkoholio pasaulyje.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija jaunais žmonėmis laiko asmenis nuo 15 iki 29 metų.

Tyrime, kuriame dalyvavo 44 šalys paaiškėjo, kad jaunieji lietuviai per metus išgeria daugiau, kaip 14 litrų alkoholio ir pagal tai yra pirmoje vietoje, antroje vietoje liko rusai, suvartojantys kiek mažiau, nei 14 l alkoholio, treti – austrai, geriantys daugiau kaip 12 litrų.

Mažiausiai alkoholio suvartojantys jauni žmonės gyvena: Indonezijoje, neišgeria nei 1 litro, taip pat Turkijoje, kur nesiekia 2 l ir Izraelyje, kur išgeriama 2,3 l per metus. Manoma, kad mažą alkoholio vartojimą šiose šalyse lemia griežtesni kultūriniai ir religiniai įsitikinimai.

Vidutinis išgeriamas gryno alkoholio kiekis tarp tyrimo šalių – 8,9 l asmeniui nuo penkiolikos metų.

Tyrime palygintas ir alkoholio vartojimo pokyčiai 2000 m. bei 2014 m., matyti, kad 2000-aisiais lietuviai vartojo žymiai mažiau – 10 litrų, o 2014-aisiais – jau sudarė 14 l, tad vartojimas išaugo.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija jaunų žmonių gėrimą priskiria asmenims su menkesniais psichologinės, socialinės ir psichinės sveikatos rodikliais, žinomais kaip prastesni mokymosi rezultatai, smurtas, sužalojimai, rūkymas, narkotikų vartojimas ir rizikingas seksualinis elgesys.

Tyrimo rezultatai teigia, kad vienas iš penkių suaugusiųjų (nuo 15 metų ir vyresnių) – gyvenime buvo prisigėręs bent du kartus. Lietuvoje gėrimas minėto amžiaus asmenų tarpe labiau paplitęs tarp vaikinų.

Tyrime taikyta metodologija: skaičiuota, kiek vartojama gryno alkoholio (alaus, vyno, spirito ir kt.) iš įvairių šaltinių. Pirmiausiai atsižvelgta į Statistikos departamento duomenis, toliau žiūrėta į viešai pateikiamą alkoholio industrijos statistiką ir trečiasis šaltinis – Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos statistinė duomenų bazė. Į tyrimo rezultatus neįskaičiuoti namų gamybos alkoholiniai gėrimai.

220 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

S. Skvernelis: netrukus bus atnaujintas laisvas judėjimas į Lenkiją

„Šilo“ parduotuves valdanti Kauno įmonė išgyvena ne pačius geriausius laikus

Skelbiama apie naujus koronaviruso infekcijos atvejus

Birželį ketinama atnaujinti skrydžius mėgstama lietuvių atostogų kryptimi

Šilumą savaitgalį lydės netikėtos orų permainos

Su žinomos dainininkės buvusiuoju poruojama G. Alijeva: bet kuriam vyrui su manimi susitikti pavojinga

Kaune užfiksuotas sparčiausiai augantis darbo užmokestis Lietuvoje

Ką tik atvertą Vienybės aikštę išmargino juodos žymės

VTEK: nėra duomenų, kad S. Skvernelis supainiojo interesus dėl lėšų jo gatvės asfaltavimui

Į korupcijos skandalą įsivėlusiems „Kauno tiltams“ – stambus užsakymas uostamiestyje