„Agurkiniai“ ilgai laisve nepasidžiaugė: 4 gaujos nariai vėl siunčiami už grotų

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį panaikino žemesnės instancijos teismo nutartis ir nusprendė suimti keturis kaltinamuosius „agurkinių“ gaujos byloje. Grupuotės įvykdyti nusikaltimai siejami su didelio kiekio narkotikų gabenimu.

Saulius Velečka, Norbertas Tučkus, Audrius Petkauskas ir Tadas Petrošius suimami trims mėnesiams, posėdyje pranešė teisėjas Svajūnas Knizleris.

Teisėjas sakė, kad paleisti iš suėmimo kaltinamuosius liepos 22 dieną nusprendęs Klaipėdos apygardos teismas pats pripažino, jog tęsti suėmimą pagrindai nėra išnykę. Žemesnės instancijos teismas rėmėsi tik dalimi Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) praktikos, tačiau neanalizavo kitų atvejų.

Pasak teisėjo, šios bylos atveju ilgas sulaikymas pateisinamas viešuoju interesu.

„Apeliacinio teismo teisėjų kolegijos manymu, visi keturi kaltinamieji turi likti suimti. Pritaria argumentams, kad neišnyko suėmimo pagrindai – gali bėgti, slėptis, daryti naujus nusikaltimus. Europos Žmogaus Teisių Teismo praktika, kuria rėmėsi pirmos instancijos teismas, nėra vienareikšmė ir vienoda. Ilgas bylos procesas negali būti pagrindu sprendžiant kardomosios priemonės – suėmimo klausimą“ – sakė A.Valantinas.

Jis taip pat pažymėjo, kad nusikalstamas susivienijimas įtariamas įvykdęs ypač sunkius nusikaltimus, grupuotė gyvavo devynerius metus – nuo 2005 iki 2014 metų, todėl tokios bylos ištyrimas ir išnagrinėjimas objektyviai užima laiko ir proceso užsitęsimas negali būti pagrindu keisti kardomąją priemonę.

Vietoj suėmimo anksčiau kaltinamieji buvo sumokėję po 30 tūkst. eurų užstatus, iš jų paimti dokumentai. Be to, jiems šešiems mėnesiams skirta intensyvi priežiūra – vyrai dėvi elektroninius stebėjimo prietaisus, negali išeiti iš namų. Vienintelė išimtis – dalyvavimas teismo posėdžiuose.

Suėmimas keturiems „agurkiniais“ buvo paskirtas 2013 metų sausio 22 dieną. Nelaisvėje jie jau išbuvo daugiau kaip trejus metus ir šešis mėnesius. Klaipėdos apygardos teismas nusprendė, kad tokį ilgą laiką laikant asmenį suėmus, suėmimo termino tęsimas gali būti vertinamas kaip Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatų, numatančių teisę į bylos nagrinėjimą per įmanomai trumpiausią laiką bei teisę būti paleistam proceso metu, pažeidimas.

„Agurkinių“ bylą Klaipėdos apygardos teismas pradėjo nagrinėti 2014 metų lapkritį.

Pareigūnams, išaiškinusiems „agurkinių“ gaują, skirtas metų seklių titulas.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Ieškantiems alternatyvų: geriausiais pripažintų pigių išmaniųjų dešimtukas

Į Kauną grįžtančius poilsiautojus pasitinka masinės spūstys

Pakartotinis pranešimas: uždaromas Aleksoto tiltas

Tyrimas atskleidė senatvės Lietuvoje realybę: rezultatai sukrėtė net tyrėjus

Seime svarstymai dėl stichijų padarinių: akiratyje – ūkininkai

Iškilo naujas siūlymas – neapmokestinti surinktų žmonių aukų

Žinios iš buvusio Kauno mero: siūlo pakeisti vardines rinkėjo korteles

Kaunietis atskleidė daugiau detalių apie gyvybę nusinešusią avariją

Buvusio žalgiriečio D. Lavrinovičiaus šeimą aplankė gandrai: atskleidė vardą

Karštas diskusinis klausimas – gimdymas sulaukus 45-erių: už ar prieš?