Gaižiūnų poligone leisis 400 oro desantininkų, pratybos apims ir Kauno rajoną

JAV 173-osios oro desanto brigados nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Birželio 15 d. tarptautinių pratybų „Iron Wolf 2016“ (liet. „Geležinis vilkas“) dalyviai Gaižiūnų poligone Rukloje, taip pat Kėdainių, Jonavos ir Kauno rajonų teritorijose pradės vykdyti gynybos ir puolimo operacijas.

Aktyvioji pratybų fazė – lauko taktinės pratybos prasidės Jungtinių Amerikos Valstijų 173-os oro desanto brigados karių ir Lietuvos kariuomenės žvalgų desantavimosi operacija. Į Gaižiūnų poligoną iš viso parašiutais nusileis apie 400 sąjungininkų karių. Operaciją ant žemės rems pratybose dalyvaujančio Vokiečių kariuomenės 291-ojo pėstininkų bataliono kariai, paramą iš oro užtikrins JAV oro pajėgų strateginis bombonešis B-52. Tuo pat metu pratybose dalyvaujantys Danijos divizijos 2-osios brigados 1-ojo husarų bataliono karių pagrindu suformuotos kovinės grupės kariai treniruosis vykdyti vietovės gynybą.

Pagal pratybų scenarijų Danijos kovinės grupės, kurios sudėtyje yra ir Lietuvos karių kuopa, tris paras vykdys įvairias gynybines užduotis. Vėliau kovinė grupė pereis į puolamuosius veiksmus, o Vokietijos kariai susitelks gynyboje. Šiame pratybų etape Danijos karių pagrindu suformuota kovinė grupė bus galutinai įvertinta prieš budėjimą 2017 metais NATO ypač greito reagavimo pajėgose (angl. NATO Very High Readiness Joint Task Force, VJTF).

Pratybų metu kariai daugiausia veiks Gaižiūnų poligone, tačiau karių treniruotėms taip pat bus naudojamos ir civilinės teritorijos. Įvairi karinė technika judės viešo naudojimo keliais, pratybose dalyvaujantys padaliniai įkurs susitelkimo rajonus miškingose vietovėse, taip pat įvairiuose nenaudojamuose infrastruktūros objektuose. Pratybų veiksmai už poligono ribų yra iš anksto suderinti su savivaldybėmis ir privačių valdų savininkais. Kariai yra supažindinti ir instruktuoti apie vietoves, kuriose draudžiama vykdyti su pratybomis susijusius veiksmus.

Baltijos regione vykstančių kasmetinių pratybų „Saber Strike“ (liet. „Kardo kirtis“) dalis Lietuvoje – tarptautinės pratybos „Iron Wolf 2016“, birželio mėnesį vyksta dviejuose Lietuvos kariuomenės poligonuose – Rukloje ir Pabradėje. Iš viso mūsų šalyje šiemet kartu treniruojasi daugiau nei 5 tūkst. karių iš 7 NATO šalių.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Po Kauną važinėjęs ir dovanėles dalinęs Kalėdų senis riedėjo su „BMW“

Neblaivus „Volvo“ vairuotojas rėžėsi į stovintį „Audi“ ir nuvertė stulpą

Pamoka „Ryto“ sirgaliams: šešiems jų už išpuolį prieš „Žalgirio“ aistruolius skirtos tūkstantinės baudos

Vienam didžiausių „Kauno autobusų“ pirkinių - keliolikos milijonų paskola

Kauno savivaldybė: nuo kitų metų brangs šiukšlių išvežimas

Trumpinamas į kariuomenę šaukiamų prievolininkų amžius

Prie „Akropolio“ kelią užtvėrė sunkiasvorio ir lengvojo automobilio avarija

Kauniečiai yrėsi per pirmą gausų sniegą

Kauno senjorai šiuolaikiškoje virtuvėje ryžtasi keisti mitybos įpročius

I. Strazdauskaitės budeliams siūlomos griežčiausios bausmės