Perėmęs „Žalgirio” vairą, Š.Jasikevičius atvedė komandą į pergalę prieš „Vytautą” | Kas vyksta Kaune

Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ komanda, jau vadovaujama laikinojo vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus, „Žalgirio“ arenoje LKL rungtynėse nugalėjo Prienų-Birštono „Vytauto“ komandą ir rezultatu 94-77 šventė pergalę.

Kauno „Žalgirio“ pirmą išpuolį tritaškiu užbaigė Edgaras Ulanovas, netrukus Manto Kalniečio tikslų perdavimą lengvais taškais įtvirtino Paulius Jankūnas – 5:4. Trys Iano Vougiouko taškai didino atotrūkį (7:4), bet greitai savo žodį tarė svečiai – 8:9. Sėkmingas M.Kalniečio žaidimas atstatė pusiausvyrą: įžaidėjas taikliai metė iš vidutinio nuotolio, didesnio pasipriešinimo nesulaukęs nėrė krepšio link ir rezultatas tapo lygus – 12:12. Mantą pakeitęs Lukas Lekavičius įmetė vieną baudos metimą, penktąjį tašką įsirašė E.Ulanovas, o kamuolį puolime ėmė P.Jankūnas (17:19). Kėlinio pabaigoje galingą pasirodymą tęsė varžovų gynybą draskęs E.Ulanovas, prie baudų metimų linijos stojo Brockas Motumas, bet po pirmųjų dešimties minučių priekyje išliko „Vytauto“ krepšininkai – 24:25.

Antrajame kėlinyje geriau startavo kauniečiai, kurie po Siimo-Sanderio Vene dvitaškio ir tolimo Martyno Pociaus šūvio pabandė atitrūkti – 29:25. Tiesa, varžovai nebuvo nusiteikę tokiam scenarijui ir čia pat sudavė atsaką (29:30). Progas išnaudojęs penkiais taškais savo kraitį pildė M.Kalnietis, pastarojo perdavimą metimu iš vidutinio nuotolio pavertė P.Jankūnas – 36:34. Suaktyvinę žaidimą gynyboje Lietuvos čempionai laisviau jautėsi puolime ir susikrovė apčiuopiamą pranašumą, kuomet po krepšiu karaliavo P.Jankūnas ir B.Motumas – 42:34. Dvi tolimos Kasparo Vecvagaro bombos buvo leidusios įgyti ir dviženklį pranašumą (47:36), tačiau šis prieš didžiąją pertrauką kiek sumažėjo – 47:40.

Trečio kėlinio pradžioje baudos metimą realizavo E.Ulanovas, nemokamas meistriškumo pamokas po krepšiu varžovams išrašė P.Jankūnas ir I.Vougioukas – 54:46. Aktyviu žaidimu pražangas provokavo Renaldas Seibutis ir B.Motumas, tačiau „Žalgirio“ gynyboje spragų vis atrasdavo ir prieniškiai (57:52). M.Kalnietis nuostabiai atliko perdavimą B.Motumui, o perėmus kamuolį greito išpuolio smaigalyje atsidūrė M.Pocius ir taškus pelnęs L.Lekavičius – 61:52. Puolime iniciatyvos ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas, aštuntąjį M.Kalniečio perdavimą taškais pavertė B.Motumas, bet atsipūsti Lietuvos čempionams svečiai neleido ir po trisdešimties žaidimo minučių – 67:60.

Paskutinę rungtynių atkarpą atidarė pirmuosius taškus pelnęs Olivier Hanlanas, puskabliu pranašumą didino P.Jankūnas – 71:60. Žalgiriečiai tęsė „sausą“ atkarpą iki 13:0 ir prabėgus keturioms minutėms jau turėjo 20 taškų pranašumą: devintąjį ir dešimtąjį rezultatyvų perdavimą M.Kalnietis atliko I.Vougioukui ir P.Jankūnui, tritaškiu svečius baudė O.Hanlanas – 80:60. Aikštėje pasirodęs Martynas Sajus apdovanojo varžovą bloku, asistavo B.Motumui, o prieniškius į dar didesnį nokautą siuntė O.Hanlanas – 85:60. „Vytautas“ nutraukė šeimininkų spurtą (18:0), tačiau dar vieną bloką į statistikos protokolą įsipaišė M.Sajus, taškus rinko B.Motumas ir O.Hanlanas – 89:64. Rungtynių pabaigoje kauniečiai lengvai sutvarkė formalumus, M.Sajus tapo dvyliktuoju „Žalgirio“ krepšininku, pelniusiu bent vieną tašką, ir Lietuvos čempionai trečią kartą šiame sezone patiesė Prienų komandą – 94:77.