Aplinkosaugininkai nubaudė už 200 tūkst. eurų – Kas vyksta Kaune

Aplinkosaugininkai nubaudė už 200 tūkst. eurų

Am.lt nuotr.

Aplinkos apsaugos ministerija skelbia, kad kasmet šalyje aplinkosaugininkams tenka paplušėti iš peties: išaiškinama apie 4 tūkst. pažeidimų, susijusių su gyvūnijos išteklių naudojimu.Per praėjusius metus aplinkosaugininkai skyrė baudų už 200 tūkst. eurų.

Didžiausią dalį iš jų – net apie 80 proc. sudaro žvejybos ir žuvų, 14 proc. – medžioklės ir medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimo reikalavimų pažeidimai. Tik nedidelę dalį išaiškintų žuvų išteklių naudojimo reikalavimų pažeidimų sudaro verslinė žvejyba – jai tenka vos 1 proc.

Net ketvirtadalis žvejybos ir penktadalis medžioklės srityse įvykdytų nusižengimų yra prilyginami šiurkštiems. 2015 m. nedrausmingiems piliečiams skirta baudų už daugiau nei 200 tūkst. eurų ir panašiai už tokią pat sumą pateikta civilinių ieškinių bei pretenzijų už neteisėtais veiksmais gyvūnijos ištekliams padarytą žalą.

Taip pat kasmet iš asmenų, pažeidusių gyvūnijos išteklių naudojimo reikalavimus, paimama ir konfiskuojama apie 3 tūkst. pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių, iš kurių didžiąją dalį – apie 90 proc. sudaro žvejybos įrankiai ir priemonės.

Be kitų žvejybos priemonių, kasmet konfiskuojama daugiau nei 100 vandens transporto priemonių. Pažymėtina, kad pastebimai sumažėjo nustatytų neteisėtai sumedžiotų gyvūnų gabenimo atvejų skaičius. LR Administracinių teisės pažeidimų kodekse numačius transporto priemonės konfiskavimą, jei juo gabenamas neteisėtai sumedžiotas gyvūnas, 2014 m. iš šiuos pažeidimus padariusių asmenų buvo paimta 12 automobilių, o 2015 m. du kartus mažiau – tik 6 automobiliai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA