Skaitytoja: autobusų vairuotojai nemato per perėją einančių žmonių, mergina dėkoja likimui

Asociatyvi nuotr. / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Autobuso partrenkta „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja Emilija dalinasi savo nuomone apie įvykį bei dėkoja likimui, jog liko sveika. Tuo tarpu autobusų atstovai pasakoja, jog mergina pati atsitrenkė į autobuso šoną, tad vairuotojo kaltės nėra.

Skaitytoją einančią per perėją kliudė lėtai važiuojantis 37-ojo maršruto autobusas. Mergina negalėjo patikėti, kad nenukentėjo, tačiau prisipažino patyrusi šoką.

„Žinau – daugelis sakys: pati kalta, ėjo per perėją neapsidairiusi, su ausinėmis ausyse, rašydama žinutę ar kalbėdama mobiliuoju. Ne, nieko panašaus nebuvo. O autobuso vairuotojai minėtais dalykais taip pat mėgsta užsiimti vairuodami“, – savo laiške dėstė nukentėjusioji.

„Tikrai mačiau, kad autobusas stabdė, tikrai atidžiai apsidairiau prieš įžengdama į perėją, buvo šviesus paros metas, kelias matomas aiškiai. Vėliau paklausiau savęs: ką daryčiau, jei sėdėdama už vairo matyčiau, kad tuoj partrenksiu žmogų? Be abejo, staigiai stabdyčiau (kas jau kas, o autobusų vairuotojai šį meną profesionaliai įvaldę), naudočiau garsinį signalą, turint omenyje, kad antra juosta buvo laisva, sukčiau į šoną. Bet viso to nebuvo.“

Skaitytoja teigė galiausiai priėjusi išvadą, jog vairuotojas nepastebėjo jos ir matė tik prieš ją ėjusią moterį, todėl autobusas nespėjo įsibėgėti. Pasak Emilijos, jei tos moters nebūtų buvę, ji šio komentaro jau neberašytų.

„Šiuo straipsniu nesiekiu purvais apdrabstyti vairuotojo – atvykus policijai net nerašiau pareiškimo. Buvau taip išsigandusi, kad reikalai su policija buvo mažiausia, ko norėjau. Vairuotojas irgi buvo išsigandęs – mačiau, kaip atvykus policijai ėmė drebėti jo rankos. Bet drebėjo jos ne dėl to, kad ką tik partrenkė žmogų (iš vairuotojo pusės neišgirdau nei žodžio „atsiprašau“), o dėl to, kad bijojo pareiškimo. Ieškoti kaltų nebuvo mano tikslas, norėjau tik sėkmingai pasiekti universitetą ir išsilaikyti egzaminą.“ – toliau dėstė studentė.

Mergina dėkojo likimui, jog ją kliudė tik autobuso šonas ir nepatyrė rimtesnių sužeidimų, taip pat ji norėtų viešai padėkoti MRU studentei Justinai, kuri buvo šalia patyrus šoką, paklausė kaip ji jaučiasi bei patikrino ar nukentėjusioji pilnai galinti judinti sužeistas vietas.

Galiausiai studentė linkėjo autobuso vairuotojui K. Lincevičiui sėkmės toliau darbuojantis. Mergina pabrėžė, jog apie šį vairuotoją teko rasti ir daugiau nusiskundimų internete, todėl artėjančių švenčių proga jam buvo palinkėta įgauti daugiau atsakomybės, atidumo ir supratingumo.

„Gal žmogui tereikia gero poilsio, atsigauti po įtemptų darbų – tad tikiuosi, turėsite galimybę ir paatostogauti didžiųjų švenčių laikotarpiu.“ – svarstė „Kas Vyksta Kaune“ skaitytoja Emilija.

UAB „Kauno autobusų“ Keleivių vežimo tarnybos vadovo komentaras

Pats įvykis įvyko nuo Vytauto prospekto važiuojant link Kęstučio gatvės. Ten yra dvi perėjos, tad viskas vyko prie pirmosios. Autobuso vairuotojas atvažiavo pirma juosta. Susidūrimas įvyko į autobuso centrą, kai pėsčioji ėjo iš kairės. Ji jau buvo praėjusi mažiausiai keturis metrus, o autobusas pravažiavęs šešis. Pėsčioji tiesiog ėjo ir atsitrenkė į autobuso šoną, tad buvo toks liečiamasis susidūrimas. Vairuotojas važiavo negreitai, nes posūkyje greitai ir neišeitų važiuoti, todėl įvykį pastebėjo ir iškart sustojo.

Iš paskos važiavo policijos pareigūnai, kurie matė ir užfiksavo eismo įvykį. Pėsčioji buvo nesužeista ir pasišalino iš įvykio vietos, todėl vairuotojui buvo leista toliau tęsti darbus. Kadangi policijos pareigūnai užfiksavo eismo įvykį ir apie incidentą informavo Kelių policiją autobuso vairuotojas niekam apie tai neprivalėjo pranešti. Šiuo atveju vairuotojo kaltės nėra.

Autobusų vairuotojai primena, jog pėstieji patys dažnai nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Dažnai jie rašo trumpąsias sms žinutes, nesidairo, neįvertina automobilių greičio, todėl įvyksta nelaimingi atsitikimai.

Jei ir jūs norite pasidalinti savo nuomone apie Kauną ar čia teikiamas paslaugas, parašykite el. paštu kaunas@kasvyksta.lt

 

184 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Policijos ir greitosios ekipažai skubėjo padėti žmogui viešajame transporte

Chuliganiško vairavimo pasekmės – per plauką nuo nelaimės

Be dviejų lyderių žaidęs „Žalgiris“ visa galva pranoko „Dzūkiją“

S. Skvernelis atviras: Kauno rajone netrukus užvirs dideli darbai

V. Adamkui - ypatingas apdovanojimas iš JAV

Jonavos gatvėje perėjoje nublokštas žmogus

A. Tapiną nustebino sporto klubo atstovų bendravimas su klientais: „Norite būti storos ar gražios?“

Pardavėjams ruošia rimbą: „slapti pirkėjai“, blokuojamos svetainės ir didelės baudos

Dalis Kauno gyventojų antradienį liks be šilumos

Ištirta, kuriose Lietuvos savivaldybėse gyventi geriausia