Miškuose – kritinė situacija – Kas vyksta Kaune

Miškuose – kritinė situacija

BNS 2015/08/22 09:38
R. Tenio nuotr.

Dėl sausų ir šiltų orų miškuose išaugus gaisrų pavojui, poilsiautojai raginami itin atidžiai elgtis su ugnimi. Į kai kuriuos miškus ribojamas patekimas, vykdomi reidai.

Generalinės miškų urėdijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Adžgauskas BNS sakė, kad valstybiniai miškų pareigūnai, pasitelkę priešgaisrinės apsaugos pareigūnus, periodiškai tikrina situaciją.

„Vykdoma prevencija, kas nepaiso miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių reikalavimų, nustatoma ir kitokių pažeidimų“, – BNS sakė D.Adžgauskas.

Dėl gaisrų pavojaus lankymąsi miškuose yra apribojusios daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių. Šią savaitę Lietuvos miškuose vyravo ketvirtos klasės miškų gaisringumas, savaitgalį kai kuriuose Vidurio Lietuvos rajonuose jis gali pasiekti ir aukščiausią penktą klasę.

Aplinkos viceministro Lino Jonausko teigimu, vien per šią ir praėjusią savaitę miškuose kilo beveik 30 gaisrų. Per visus metus miško gaisrų iš viso buvo 186.

„Nepilna dviejų savaičių statistika verčia sunerimti. Orai nesitaiso, lietaus nenumatoma. Situacija yra tikrai labai rimta, todėl pareigūnai yra parengtyje“, – BNS sakė viceministras.

Aplinkos apsaugos pareigūnai ir miškininkai žada rengti reidus, kurių metu tikrins, ar miškų lankytojai nenusižengia priešgaisrinės saugos reikalavimams. Didėjant gaisringumo klasei, miškuose bus ilgiau budima.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, sausi be lietaus orai laikysis bent iki trečiadienio.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA