Bus paskelbta, kiek universitetuose ir kolegijose liko neužimtų vietų – Kas vyksta Kaune

Bus paskelbta, kiek universitetuose ir kolegijose liko neužimtų vietų

BNS 2015/07/29 07:27
L.Pankratjevaitės nuotr.

Trečiadienį paaiškės, kiek neužimtų studijų vietų liko po pirmojo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapo.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) popietę paskelbs laisvas vietas, kurių stojantieji neišsidalijo per pirmąjį etapą.

Pirmame etape studijos valstybės finansuojamose vietose ar studijų stipendijos pasiūlytos daugiau kaip 14 tūkst. asmenų, o į valstybės nefinansuojamas vietas pakviesta per 12 tūkst. stojančiųjų.

Antrajame pagrindinio priėmimo etape gali dalyvauti asmenys, nepasirašę studijų sutarties į valstybės finansuojamą arba valstybės nefinansuojamą vietą su studijų stipendija ar į jas negavę kvietimo, taip pat nutraukę sutartis į šias vietas. Stojantieji, norintys dalyvauti antrajame etape, turi šį norą patvirtinti LAMA BPO informacinėje sistemoje. Šiame etape galima koreguoti pageidavimų eiliškumą, tačiau negalima įrašyti naujų pageidavimų. Prašymai koreguojami nuo trečiadienio popietės iki penktadienio vakaro.

Antrojo etapo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 3 dieną, pirmadienį.

Pirmajame etape pasirašęs studijų sutartį dėl valstybės nefinansuojamos vietos asmuo, antrajame etape laimėjęs valstybės finansuojamą vietą arba valstybės nefinansuojamą vietą su stipendija, pirmo etapo sutartį gali nutraukti arba pasilikti studijuoti pagal dvi studijų programas.

Paskelbus pagrindinio priėmimo antrojo etapo rezultatus, stojantieji turės apsispręsti ir dėl gautų tikslinio finansavimo pasiūlymų.

Antrojo etapo sutartys bus pasirašomos rugpjūčio 4-6 dienomis.

Vėliau dar vyks papildomas priėmimas.

Bendrajame priėmime dalyvauja 43 aukštosios mokyklos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT