„Žalgiris“ sausai sutriuškino „Lietuvos rytą“ ir apgynė čempionų vardą | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ sausai sutriuškino „Lietuvos rytą“ ir apgynė čempionų vardą

Kauno „Žalgiris“ nedavė nei vieno pergalės gurkšnio Vilniaus „Lietuvos rytui“ ir iškovojo visas Lietuvos krepšinio lygos finalinės serijos kovas. Kauniečiai LKL čempionais tapo jau 17-ąjį kartą. Paskutiniąsias finalines rungtynes „Žalgiris“ užbaigė rezultatu 77:85. Žalgiriečių sutikimas numatomas šiandien apie 22 valandą Kauno rotušėje.

Visas finalinės LKL serijos varžybas pergalingai laimėjo Kauno „Žalgiris“. Ketvirtąją pergalę prieš amžinus priešus „Lietuvos rytą“ iškovojo sostinėje. Tris kėlinius apylygiai žaidusios komandos, ketvirtame vilniečiai atsitiesti negalėjo ir penktą kart iš eilė leido Kauno „Žalgiriui“.

Pirmąsias serijos rungtynes savo aikštėje žalgiriečiai laimėjo 73:66 (24:18, 19:13, 12:13, 18:22), o antrąsias išvykoje 78:62 (22:16, 22:14, 10:17, 24:15).

Trečiadienį trečiosiose finalo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namuose laimėjo tik po pratęsimo – 71:68 (16:14, 18:15, 14:19, 14:14, 9:6).

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai LKL čempionais tapo 16 kartų – 1994-1999, 2001, 2003-2005, 2007-2008 bei 2011-2014 metais.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos metraštyje – penki (2000, 2002, 2006 ir 2009-2010) LKL čempionės titulai.

Rungtynių statistika

Susitikimas Vilniuje prasidėjo tuščiais žalgiriečių išpuoliais, o taškus per pirmas tris minutes rinko tik šeimininkai – 0:4. Po devynių nesėkmingų atakų „Žalgirio“ gretose ledus pralaužti pavyko Jamesui Anderonui, kurio taškai kiek atgaivino kauniečių puolimą (4:7). Jamesas toliau siautė, pelnė jau devintąjį savo tašką, dvitaškius pridėjo sėkmingai po krepšiu sužaidę Robertas Javtokas bei Darius Songaila, bet pirmąjį ketvirtį minimalia persvara laimėjo sostinės krepšininkai – 13:14.

Antrajame kėlinyje ilgai Lietuvos čempionų taškų laukti nereikėjo, kuomet po krepšiu likusį Vytenį Lipkevičių puikiai pastebėjo Siimas-Sanderis Vene, o Vytenis atsilygino tuo pačiu ir S.Vene dvitaškiu persvėrė rezultatą – 17:16. Krepšio link nesunkiai prasibrovė Artūras Milaknis, pergudravęs varžovą taškus pelnė R.Javtokas, baudas sumetė kovingai žaidęs V.Lipkevičius, tačiau priekyje buvo tritaškius šaudę vilniečiai – 23:24. Prie baudų metimų linijos stojo A.Milaknis ir kamuolį perėmęs W.Cherry, kuris tritaškiu dar ir nutraukė netaiklių tolimų metimų seriją 30:30. Metimo skonį pajutęs W.Cherry smeigė dar vieną tolimą bombą, du taškus į savo kraitį įsirašė R.Javtokas bei pirmoji rungtynių pusė baigėsi esant lygiam rezultatui – 35:35.

Trečiąjį ketvirtį pradėjo galingas R.Javtoko blokas ir įspūdingas W.Cherry tolimas šūvis – 38:35. Laiku ir vietoje atsidūręs savo taškų kraitį atsidarė Paulius Jankūnas (40:35), tačiau greitai savo žodį tarė pusiausvyrą atstatę šeimininkai – 40:40. Ketvirta tolima bomba varžovus baudė W.Cherry, po vieną baudą pridėjo Edgaras Ulanovas ir S.Vene, gražioje atakoje dėjimu krepšį drebino R.Javtokas 46:42. Puikų derinį užbaigė staigus ir tikslus A.Milaknio tritaškis, reidą krepšio link atliko Lukas Lekavičius – 51:44. Laiko veltui neleido prie baudų metimų linijos stoję A.Milaknis bei L.Lekavičius, o skirtumas tarp komandų išaugo iki dviženklio – 56:46. Lietuvos čempionai apsukų nemažino bei prieš lemiamą kėlinį išlaikė solidų atotrūkį: iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo D.Songaila, varžovą pašokdinęs tritaškį smeigė A.Milaknis, taškus rinko S.Vene – 63:52.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo A.Milaknio tritaškiu iš pamėgto taško, gražų D.Songailos perdavimą taškais pavertė S.Vene – 68:54. Perdavimo iš D.Songailos sulaukė ir J.Andersonas, dvitaškį į krepšį taikliai siuntė L.Lekavičius bei minutės pertraukėlės ėmė nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę šeimininkai – 72:56. Po jos „Lietuvos rytas“ surinko keturis taškus be atsako ir minutės pertraukėlės jau prašė Gintaras Krapikas (72:60). Vilniečiai tęsė spurtą (72:63), bet netrukus jį nutraukė kamuolį puolime ėmęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 74:63. Visgi, sostinės krepšininkai rankų nenuleido ir aikštelėje įtampa pasiekė aukščiausią tašką (74:68). Itin svarbiu metu penkis taškus surinko P.Jankūnas – 79:71. „Žalgiris“ sėkmingai dirbo gynyboje, baudas realizavo E.Ulanovas ir W.Cherry bei kauniečius nuo čempionų titulo teskyrė 63 sekundės – 82:71. Per likusį laiką netikėtumų neįvyko bei „Žalgiris“ laimėjęs seriją sausu rezultatu (4:0) iškovojo penktąjį LKL čempionų titulą paeiliui – 85:77.