L.Graužinienę į policijos mokyklą atlydėjo naujasis policijos generalinis komisaras

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį į naujai susikūrusią Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) mokymo bazę Mastaičiuose pirmą kartą atvyko Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Politikės vizito tikslas buvo susipažinti su LPM baze Mastaičiuose, daugiau sužinoti apie policininko rengimo programą, todėl į mokyklą atvyko ir naujasis Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

LPM viršininkas Algirdas Kaminskas iš pradžių Seimo Pirmininkei pristatė mokyklos viziją bei reikšmingiausius įvykius, susijusius su naujos Lietuvos policijos mokymo bazės kūrimu ir jos infrastruktūros plėtra.

L. Gražnienė domėjosi, kokie artimiausi darbai laukia, kokios pagalbos reikia iš Vyriausybės, kad mokymo bazė Mastaičiuose galėtų dirbti visu pajėgumu.

„Palaipsniui norėtume, kad LPM turėtų tik vieną bazę, todėl planuojama bazę, esančią Klaipėdoje perkelti į Kauno rajoną, tačiau reikia atlikti dar labai daug darbų. Visų pirmą, reikia suremontuoti pagrindinio pastato 3 ir 4 auštus, kapitalinio remonto laukia abu bendrabučiai. Mokyklai taip pat reikalinga moderni šaudykla, taktikos poligonas, ekstremalaus vairavimo poligonas“, – darbus vardijo LPM viršininkas A. Kaminskas.

Lietuvos policijos generalinis komisaras L. Pernavas akcentavo, kad mokyklos plėtra yra būtina policijos sistemai. „Policijai reikalingi ne teisininkai, o pareigūnai, todėl mokyklos įsikūrimas naujoje vietoje įvyko pačiu laiku. Tikimės, kad ateityje mokykla išaugs ir taps kolegija“, – teigė L. Pernavas.

Seimo pirmininkė pažadėjo visokeriopą pagalbą mokyklai ir Policijos departamentui, siekiant šių tikslų.

Po pokalbio su mokyklos vadovybe, Seimo Pirmininkė L. Graužinienė susitiko pabendrauti su LPM kursantais bei dėstytojais.

Pokalbis buvo labai šiltas ir jaukus, todėl kursantai drąsiai uždavinėjo klausimus, pasakojo apie mokslus, laisvalaikį LPM. Seimo pirmininkei pasiteiravus kursantų, ar juos tenkina gyvenimo sąlygos, kursantai nesikuklino ir patvirtino, kad sąlygos nėra geros, bet galima gyventi.

„Bendrabutyje labai šalta, tenka ilgokai palaukti eilėje prie dušo, sanitariniai mazgai nusidėvėję“, – vardijo problemas kursantė Žydrūnė Balčaitytė.

Tačiau kursantai įvardijo ne vien minusus, bet ir teigiamus dalykus. „Mūsų dėstytojai tikri profesionalai. Jie ne tik stengiasi paskaitų metu perduoti mums visas turimas žinias, bet ir po paskaitų, ne darbo metu užsiima su mumis, padeda greičiau įsisavinti visus dalykus, būtinus pareigūno darbe“, – gyrė kursantas Tomaš Liankevič.

Seimo pirmininkė labai apsidžiaugė išgirdus tokius nuoširdžius padėkos žodžius, skirtus dėstytojams. „Ne dažnai išgirsi tokius žodžius. Jeigu dėstytojai stengiasi jums atiduoti viską, jums svarbiausia perimti visas žinias, kurias vėliau pritaikysite savo darbe“, – sakė L. Graužinienė.

Nuoširdaus pokalbio metu Seimo pirmininkė prisiminė ir savo studijavimo bei studentavimo laikus, pasakojo apie gyvenimą bendrabutyje, studijas universitete.

„Jūs esate pirma kursantų laida Mastaičiuose, todėl linkiu jums iškelti kuo aukščiau kartelę, kad ateityje visos kitos laidos lygiuotųsi į jus. Džiaugiuosi, kad jau dabar įgijote savo dėstytojų, bendruomenės pagarbą ir pasitikėjimą, svarbu ją išlaikyti, juk tai didžiausia dovana“, – pabrėžė L. Graužinienė.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Žalgiris“ po dramatiškos kovos krito Atėnuose

Policija nutraukė tyrimą dėl dingusios mergaitės: pagrobimo nebuvo

Paskelbti M.A.M.A 2019 ceremonijos vedėjai ir kitos šou naujienos

Kauniečiai pažėrė reikalavimų „Rail Baltica“ statytojams

Išradingumo viršūnė: kauniečiai policijos „trikojus“ parduoda „eBay“

Konfliktas Kauno rajone baigėsi mirtimi: įtariamiesiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė

Pasikeitimai nedarbo dienų sąraše: vieną siūloma įtraukti, kitą išbraukti

Stano ir D. Zvonkus grįžta su trenksmu: pristato dainą apie „FSG“ lyderio meilės istoriją (atnaujinta)

Kauniečiams patarė, ką pasibaigus šventėms daryti su kalėdinėmis dekoracijomis

Gėlių parduotuvę apiplėšti pasišovęs kaunietis apsijuokė