Šventinėmis dienomis – nuo šalčių iki lijundros

Kas vyksta Kaune skaitytojos Linos Paliulytės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, jog penktadienio rytas buvo šalčiausias šį gruodį – vyravo 13–15 laipsnių šaltis, Varėnos MS išmatavo 19 laipsnių šalčio, tik pajūryje šaltis sušvelnėjo iki minus 8 laipsnių.

Anticiklonas, esantis į rytus nuo Lietuvos, tai sustiprina savo įtaką ir, suplonėjus debesims, naktį žemės paviršius labiau atšąla, tai šiek tiek užleidžia pozicijas Atlanto ciklonui – debesuotumas padidėja ir šaltis sušvelnėja. Panaši situacija išsilaikys ir artimiausią savaitgalį – sumažėjus kritulių tikimybei, paryčiais termometrai rodys minus 14–16 laipsnių, bet bus vietovių, kur žnaibys 20 laipsnių šaltukas. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas, plačiau apie orus rubrikoje „Orai Lietuvoje„.

Didesnių permainų sulauksime šventinėmis dienomis. Tiesa, pirmadienio naktis dar bus šalta (14–19 laipsnių šalčio), diena irgi žvarbi – minus 7–12 laipsnių, tik šalies vakaruose šilčiau. Šv. Kūčių dieną pietvakariniuose rajonuose sustiprės pietryčių, pietų vėjas, ims pustyti, kai kur kils pažemio pūgos ir pradės snigti. Visi šie reiškiniai rodys šilumą ir drėgmę nešančio Atlanto ciklono artėjimą, o su juo ir pavojingo meteorologinio reiškinio – lijundros – formavimąsi. Prasidėjusios šv. Kūčių vakarą pietiniuose rajonuose, jos stiprės, iš pietvakarių keliaujantis šiltas drėgnas oras šaltus paviršius padengs leduku ir šio reiškinio apimama teritorija vis plėsis. Temperatūra staigiai kils – antradienio vakare dar daug kur termometrai rodys minus 7–12 laipsnių, o paryčiais atšils ir pajūryje temperatūra persiris per nulį. Prasidėjusios lijundros pasieks centrinius regionus ir slinks į šiaurę, daug kur kris sniegas, pereinantis į šlapdribą, o prie jūros ir į lietų. Dienos temperatūra numatoma tarp minus 2 ir plius 3 laipsnių.

Tokie orai neturėtų stebinti, nes per pastaruosius penkerius metus lijundra pasirodydavo kasmet apie šv. Kalėdas. Ne išimtis ir šie metai. Sinoptikai perspėja apie staigius orų pasikeitimus, todėl būtina pasiruošti ir šalčiams, ir pustymui, o, svarbiausia, lijundrų sukeltiems plikledžiams.

Taip pat perspėjame dėl galimų sudėtingų eismo sąlygų. Vairuotojams rekomenduojame pasirinkti saugų greitį, nevažiuoti, jei nepasitikite savo jėgomis. Apie eismo sąlygas skaitykite rubrikoje „Eismo sąlygos„.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečiai kviečiami rinkti verslą, kuriuo didžiuojasi labiausiai

Kauno autobusų stotis ruošiasi keleivių antplūdžiui

V. Matijošaičiui skirtas aukšto rango apdovanojimas

„Kas vyksta Kaune“ portale - pokalbis su Europos Parlamento nariu A. Guoga (tiesioginė transliacija)

D. Grybauskaitė balsavo antrajame prezidento rinkimų ture: Lietuvai pasisekė

Išankstiniame balsavime pirmąją dieną rinkėjai dalyvavo aktyviau

I. Šimonytė prieš rinkimus nebeplanuoja užsukti į Kauną

Techninių apžiūrų tvarka gali keistis: pajudino prieš dešimtmečius susidariusį monopolį

Automagistralėje netoli Kauno - smarkus susidūrimas (papildyta)

Nemuno krantinė Šančiuose, kurioje planuojama tiesti naują gatvę ir statyti namus