Ar jus taip pat erzina pavojingai manevruojantys kelių ereliai? – Kas vyksta Kaune

Ar jus taip pat erzina pavojingai manevruojantys kelių ereliai?

Lietuvos vairuotojus keliuose labiausiai erzina pavojingai tarp automobilių manevruojantys kiti vairuotojai, atskleidžia bendrovės „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo užsakymu „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Šalies keliuose pavojingai „nardančius“ vairuotojus didžiausiu galvos skausmu laiko daugiau nei 7 iš 10 apklausos dalyvių.

Pusę visų respondentų itin piktina posūkio signalo prieš sukant, persirikiuojant ar lenkiant nerodantys transporto priemonių valdytojai.

Kas vyksta Kaune archyvo nuotr.

Vairuotojų didžiausių „galvos skausmų“ trejetuką baigia kai kurių automobilistų per lėtas važiavimas – į klausimą „kas jus labiausiai erzina vairuojant?“ šį atsakymą pasirinko 22,9 proc. apklausos dalyvių.

Apklausoje vairuotojo pažymėjimą turintys gyventojai galėjo pažymėti tris juos labiausiai erzinančius dalykus vairuojant.

„Staigiai priešais automobilį išniręs ar jam kelią užkirtęs automobilis gali virsti ne tik išgąsčio, bet ir rimtos avarijos priežastimi, todėl dauguma vairuotojų pavojingus manevrus laiko didžiausia yda kelyje. Primename, kad būtent drausmingas vairavimas yra vienas iš kriterijų, lemiančių mažesnę transporto draudimo įmokos sumą“, – teigia „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo Žalos sureguliavimo departamento direktorius Egidijus Velička.

Remiantis apklausa, automobilių „nardymo“ kelyje labiau netoleruoja moterys – daugiau nei 75 proc. moterų ir 68,4 proc. vyrų tokį vairavimą laiko labiausiai erzinančiu.

Tačiau 7,9 proc. apklaustųjų piktina pačių moterų vairavimas. Moteris už vairo prie erzinančių dalykų vairuojant priskyrė ne tik 9,8 proc. vyrų, bet ir – 4,8 proc. apklausoje dalyvavusių moterų.

Tyrimas atspindi, kad pavojingų kitų vairuotojų manevrų ypač netoleruoja vyresnio amžiaus vairuotojai. Be to, šis netoleravimas auga su kiekviena amžiaus grupe – kuo respondentai vyresni, tuo didesnė jų dalis tokius manevrus kelyje priskiria labiausiai nervus tampantiems veiksniams. Chuliganiško vairavimo itin nemėgsta vairuotojai, kurių amžius yra nuo 70 metų – 84 proc. jų tokį vairavimo stilių laiko labiausiai erzinančiu sėdint už vairo.

Beje, 21,6 proc. respondentų didžiausiais galvos skausmais vairuojant dar nurodo vilkikus, kuriuos gali būti sunku aplenkti, ir motociklininkus. Naujokai už vairo taip pat nėra mėgstamiausi eismo dalyviai – neseniai vairuotojo pažymėjimą gavusieji nervina 15,8 proc. apklaustųjų.

„Vilmorus“ apklausoje dalyvavo 1004 pilnamečiai Lietuvos gyventojai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA