Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo organizatoriai pateikė skaičius

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sekmadienį baigėsi ketvirtasis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas. Iš keturiasdešimties šalių atvykę daugiau nei trys tūkstančiai festivalio dalyvių giedojo „Tautišką giesmę“ ir kartu su Marijonu Mikutavičiumi dainavo „Tris milijonus“.

Festivalyje įvyko beveik šimtas diskusijų, susitikimų, meno ir mokslo dirbtuvių, kur savo patirtimi dalinosi per 200 mokslo, verslo, politikos, kultūros ir sporto atstovų. Netrūko ir pramogų: koncertavo garsiausi šalies atlikėjai, vyko sporto varžybos, kino peržiūros. Garsus JAV menininkas Ray Bartkus šįsyk susitikimui sukūrė įspūdingą instaliaciją „Šimtas metų – šimtas medžių“, o jaunoji menininkė Jolita Vaitkutė pristatė Karaliaus Mindaugo instaliaciją iš vaisių, uogų ir riešutų.

Festivalio diskusijas ir akimirkas fiksavo daugiau nei 70 akredituotų žurnalistų, o lankytojais ir dalyviais rūpinosi 85 žmonių komanda.

Renginyje, kurį jau ketvirtą kartą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, su jaunimu susitiko Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Lietuvos Respublikos Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, ministrai, Europos parlamento nariai, Seimo nariai.

„Organizatoriams, festivalis dar nesibaigė, tačiau pagrindinius skaičius pateikti jau galime. Skaičiai atspindi dvejus metus rengtą didelio masto trijų dienų festivalį trims tūkstančiams dalyvių“, – sakė festivalio organizatorė Ieva Davydenko.

Pasak jos, privatūs rėmėjai skyrė 65 tūkst. eurų. Tokia pat suma festivalį parėmė valstybinės institucijos: Vyriausybė skyrė 37 tūkst. eurų, Užsienio reikalų ministerija – 6 tūkst. eurų, Kultūros taryba – 13 tūkst. eurų, Jaunimo reikalų departamentas – 9 tūkst. eurų.

Taip pat gautos lėšos iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ – 13,5 tūkst. eurų, už kuriuos buvo surengtos diskusijos ir pristatyta šių organizacijų veikla.

Už bilietus ir įvairias paslaugas festivalis surinko 56 tūkst. eurų. Už bilietus viso gauta apie 35 tūkst. eurų. Trečdalis bilietų buvo parduota už 16 eurų, o po 60 eurų – 3 procentai visų bilietų. Pusė bilietų nemokamai buvo skirta jaunimo sąjungoms ir įvairioms organizacijoms (LiJOT, Jauniesiems šauliai, „Baltosios pirštinės“, Lietuvos studentų sąjungai ir kt.), menininkams, sportininkams ir kitiems renginio partneriams. 

Kitos renginio pajamos buvo už prekybos vietas, automobilių stovėjimą, renginio erdvių pristatymą. „Harmony parkas“ renginiui buvo suteiktas pagal abipusių paslaugų sutartį (parko paslaugas organizatoriai kompensavo reklama).

Pagrindines renginio išlaidas, kurios siekė 90 tūkst. eurų, sudarė renginio techninis įgyvendinimas: garsas, šviesa, scenos, pavilijonai, apsauga, biotualetai, praustuvai, nuotekų išvežimas, tvoros, generatoriai ir kt.

Trijų dienų koncertinė programa atsiėjo beveik 40 tūkst eurų. Dar 24 tūkst. eurų atsiėjo lektorių iš užsienio ir Lietuvos kelionės išlaidos, sporto, kino programos įgyvendinimas, meninės instaliacijos, mokesčiai už autorines teises, renginio fotografavimas, draudimas ir kt.

Administaracinėms išlaidoms organizatoriai išleido beveik 5 tūkst. eurų, o rinkodara (reklamos kūrimas, gamyba ir transliacija, TV ir radijo reklamos kūrimas, gamyba ir transliacijos, reklama internete, spaudos darbai, reklamos stendų nuoma, atributika ir kt.) kanavo dar 39 tūkst. eurų.

I. Davydenko sakė, kad „sumos nurodytos įskaitant PVM; skaičiai šiek tiek gali keistis, nes dar ne visa parama gauta, ne su visais atsiskaityta, daug kas yra tikslinama. Viską sutvarkę atliksime vidinį auditą, matyt, kaip ir po kiekvieno festivalio viską patikrins ir valstybinės institucijos, o visa finansinė informacija bus paskelbta kaip ir reikalauja įstatymai“.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems emigrantams - nemokama telefono linija

I. Šimonytė priėmė sprendimą dėl prezidento rinkimų: pagrindinis argumentas - žmonių pasitikėjimas

Sudarytas visų laikų geriausias „Žalgirio“ penketukas, Š. Jasikevičius triumfavo svetur

Skyrybos be konfliktų nepraėjo: Martinavičiai atsidūrė policijos komisariate

Kauniečiai piktinasi: vieta, kur galvas padėjo dešimtys tūkstančių, tapo eiliniu miesto parku

Europos policija mini svarbią dieną: Lietuvos keliuose gausu planų visai savaitei

Padabinta Šimtmečio giraitė: garsiausių ąžuolų palikuonys tvirtai įleido šaknis

Savaitgalio šventės kulminacija – apdovanoti aktyviausi Kauno jaunuoliai

Avarijos ir vėl trikdo eismą Kaune: tarp dalyvių ir policijos automobilis (papildyta)

Pasakė, ko tikėtis: ar popiežiaus vizito metu Kaune neliksime be mobiliojo ryšio?