Į Ąžuolyną atvažiuoja medžių ekspertai: darbus pradėti gali netrukus

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vakar Ąžuolyne nulūžusiai medžio šakai vos nekliudžius vaiko, kauniečiai susirūpino parko lankytojų saugumu – svarstė, ar pavojingų vietų nereikėtų bent jau aptverti. Kauno miesto savivaldybė avarinės būklės medžius tvarkys artimiausiu metu, o rytoj atvyksta ir specialistai, rengsiantys detalų gamtotvarkos planą.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare pranešė savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, gegužės 15 d. Ąžuolyne vyks susitikimas su arboristais iš Vilniaus.

„Jo metu bus įvertinta senų ąžuolų būklė. Lietuvos gamtos fondas turi parengti Kauno Ąžuolyno gamtotvarkos planą liepos-rugpjūčio mėnesį“, – sakė R. Savickienė.

Anot jos, gamtotvarkos darbus ir senų medžių sutvarkymą numatoma pradėti rugsėjo mėnesį, tačiau jeigu ekspertai įvertins, kad reikia ąžuolus tvarkyti greičiau, darbai bus pradėti netrukus.

„Kiekvienais metais, nuo birželio mėnesio Ąžuolyne būdavo pradedamas vykdyti avarinių šakų šalinimas. Specialistai laukdavo, kol sulapos medžiai, kad galėtų aiškiai matyti, kurios šakos žuvusios ir kelią grėsmę aplinkiniams, o kurios ne. Šįmet vasara atėjo daug anksčiau, tad ir avarinių šakų šalinimo darbai prasidės jau šią savaitę“, – tvirtino Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

R. Savickienė pažymėjo, kad nuo rytdienos darbininkai pradės ąžuolų ir kitų medžių, augančių prie aikštelių, takų, apžiūrą. Jos metu bus vertinama medžių būklė ir šalinamos nudžiūvusios šakos. Kartu bus renkamos ir nukritusios medžių dalys.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Žalgiriečiai kitu kampu: išrinko daugiausiai valgantį ir geriausią boksininką

Linksmybės Daktarų irštvoje: sumušta Džordana, Valinsko šou ir šūviai vietoj fejerverkų

F2 lenktynėse kaunietis E. Riabko startuos 4-tas: pirmų posūkių metu tikisi aplenkti varžovus

Automobilių stovėjimo aikštele džiaugėsi neilgai: ar kameros užfiksavo šį vandalizmo aktą?

Vanduo buteliuose: į ką atkreipti dėmesį?

Keistas elgesys kauniečiams sukėlė įtarimų: atvira vagystė viduryje baltos dienos?

Kaune sustabdytas milijoninės vertės šiukšliavežių pirkimas

R. Meilutytė savo stipriausioje rungtyje užėmė antrą vietą

Praneša skaitytojai: „Gal trūko tik akimirkos ir tektų nešti gedulo gėles“

Avarija Vilijampolėje: po susidūrimo ant stogo vertėsi automobilis