Principinė kova: po įtemptų rungtynių pergalę išplėšė žalgiriečiai

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Betsafe–LKL“ sezonas įgauna pagreitį. Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė šeštąsias naujojo sezono rungtynes. Kauniečiai išvykoje susitiko su principiniais oponentais – Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda. Po įtemptų „taškas į taškas“ rungtynių, paskutinėmis minutėmis pergalę išplėšė kauniečiai rezultatu 70:67.

Dėl techninių trukdžių 15 minučių užsitęsęs rungtynių startas iš vėžių neišmušė po krepšiu karaliavusio Brandono Davieso – 4:2. Į priekį kiek truktelėjusiems vilniečiams (4:7) tolimu šūviu atsakė Edgaras Ulanovas, o persvarą Lietuvos čempionų pusėn grąžino Paulius Jankūnas ir nesustabdomu prasiveržimu septintąjį tašką rinkęs B.Daviesas – 12:7. Varžovams svaidant tritaškius, baudos aikštelėje toliau dominavo dvigubo dublio link artėjęs B.Daviesas, taikliu baudos metimu skirtumą spurtą iki 11:0 tęsė E.Ulanovas – 15:7. Žalgiriečių žaidimas vis sukosi aplink E.Ulanovą, tačiau kėlinuką sėkmingiau užbaigė deficitą iki 16:15 nurėžę sostinės krepšininkai.

ntrajame kėlinyje toliau dominavo gynyba ir „Žalgirį“ priekyje išlaikė vienintelis taškus pusę kėlinio svečiams rinkęs Axelis Toupane – 22:21. Antroje pusėje kauniečių puolimą kiek labiau išjudino be priekaištų žaidęs B.Davieso ir A.Toupane duetas bei iš toli iššovęs Artūras Milaknis – 32:27. Prieš pat didžiąją pertrauką pasižymėjo Antanas Kavaliauskas, iniciatyvos ėmėsi penkiais taškais pirmą rungtynių dalį uždaręs Kevinas Pangosas – 39:34.

Trečią kėlinį taikliu baudos metimu pradėjo rezultatyviausias svečių krepšininkas B.Daviesas, be priežiūros prie trijų taškų linijos paliktas dovanėle pasinaudojo E.Ulanovas – 43:38. Fantastišką Vasilije Micičiaus rezultatyvų perdavimą triuškinančiu dėjimu pavertė B.Daviesas, bet emocijų pliūpsniu pasinaudoję vilniečiai persvėrė rezultatą (45:46). Kiek užsitęsusią „Žalgirio“ tylą gražiu slalomu nutraukė K.Pangosas, greito išpuolio metu kontakto nepaisydamas pasižymėjo A.Toupane – 49:47. Kėlinuko pabaigoje baudų mesti stojo Aaronas White’as, tolimesnį dvitaškį pataikė V.Micičius, bet prieš lemiamą rungtynių atkarpą 53:55 pirmavo šeimininkai.

Komandos draugams buksuojant lyderio vaidmens ketvirtajame kėlinyje ėmėsi K.Pangosas, kurio prasiveržimas ir tolimas šūvis leido rėžė atsilikimą iki 58:59. Vienas pats ant savo pečių kauniečių puolimą apsiėmęs K.Pangosas sudėtingais šūviais skandino sostinės krepšininkus, kurie pralaužti svečių gynybos nesugebėjo daugiau nei keturias minutes – 64:61. Baudų metimais tvirtesnę persvarą kauniečiams sukūrė E.Ulanovas (66:61), tačiau dvi apmaudžios klaidos išsimetant kamuolį, sugrąžino intrigą – 66:65. Bene svarbiausią „Žalgirio“ ataką į savo rankas vėl paėmė K.Pangosas, bet greitu atsakymu pasižymėjo ir vilniečiai – 68:67. Svarbiu metu nesudrebėjo A.Milaknio ranka, kurio taiklūs baudų metimai įtvirtino Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 70:67.

Žalgiris: K.Pangosas 19 (3/3 trit., 4 rez. perd.), B.Daviesas 15 (5/8 dvit., 9 atk. kam., 3 per. kam.), A.Toupane 10, E.Ulanovas 10 (5 atk. kam.), A.Milaknis 7, V.Micičius 3 (2 per. kam.), P.Jankūnas 2, A.White‘as 2 (5 atk. kam.), A.Kavaliauskas 2, D.Bostas 0, P.Valinskas 0.

„Lietuvos rytas“: C.Krameris 12 (5 atk. kam.), R.Carteris 12 (6 atk. kam., 3 blk.), R.Giedraitis 10 (5 atk. kam.).