Kaune vykusiame Europos akvatlono čempionate lietuviai „prisiskynė“ medalių | Kas vyksta Kaune

Kaune vykusiame Europos akvatlono čempionate lietuviai „prisiskynė“ medalių

B. Šimonienės nuotr.

Skirtingų spalvų medaliai tiek pasaulio jaunių, tiek Europos suaugusiųjų akvatlono čempionate teko lietuviams. Lietuvos povandeninio sporto federacijos viceprezidentė Virginija Juodeikienė sako, jog rezultatai nustebino.

„Kad medalių bus, tikėjomės. Bet jų savininkais tapo visai kiti sportininkai nei prognozavome“, – sakė V. Juodeikienė.

Kaune, „Girstučio“ baseine tris dienas varžybos vyko nuo ryto iki vakaro. Jose sportininkai kovėsi su stipriausiais konkurentais iš devynių šalių.

Pasaulio jaunių taurėje, merginų grupėje iki 16 metų pirmosios trys vietos ir visi rungties medaliai atiteko būtent mūsų šalies sportininkėms. Auksą iškovojo trylikametė Diana Žalionytė, sidabrą – Agnė Vaitkūnaitė ir bronzą – dešimtmetė Akvilė Liekytė.

„Jaunės, besitreniruojančios Kaune, tikrai pasirodė puikiai. Tikėjomės, kad D. Žalionytė medaliu pasipuoš, bet aukso tikrai neplanavome“, – pasakojo V. Juodeikienė.

Vaikinų iki 16 metų grupėje aukščiausią, ketvirtąją vietą iškovojo Erikas Vaškevičius.

Kiek vyresnių jaunių tarpe triumfavo Asta Drevinskaitė, užėmusi antrąją vietą. Gintarė Patelytė grupėje iki 18 metų taip pat pasipuošė medaliu – bronzos. Vaikinų tarpe trečioji vieta atiteko vilniečiui Nikui Urbanovičiui.

Jis bronzos medaliu pasipuošė ir dalyvaudamas Europos akvatlono čempionate svorio kategorijoje „daugiau nei 80 kilogramų“.

Grupėje iki 21 metų sėkmė šypsojosi Ričardui Eimontui, užėmusiam antrąją vietą.

Europos akvatono čempionate Lietuvos sprotininkės pasipuošė keturiais medaliais. Iki 70 kilogramų kategorijoje antra buvo Lina Pleskytė, o trečioji – Justina Kundrotaitė. Kategorijoje virš 70 kilogramų sidabrą iškovojo Asta Drevinskaitė, o bronzą – Ernesta Kareckaitė.

Vaikinų tarpe išplėšti du bronzos medaliai. Juos pelnė Gabrielius Dailidė (iki 80 kg) ir N. Urbanovičius (virš 80 kg).

Tikėtasi, jog geriausią rezultatą lietuvių tarpe pademonstruos Mindaugas Staskis, tačiau, patyręs kojos traumą, jis turėjo tenkintis penktąja vieta.

Lietuvoje Europos akvatlono čempionatas rengtas pirmą kartą. Jame dėl medalių kovėsi daugiau nei 60 sportininkų iš devynių valstybių.