Kviečia atkreipti dėmesį į šalies saugumo iššūkius: Kaune organizuojama Pilietinio atsparumo diena – Kas vyksta Kaune

Kviečia atkreipti dėmesį į šalies saugumo iššūkius: Kaune organizuojama Pilietinio atsparumo diena

Pilietinis pasipriešinimas – tai visų mūsų – piliečių – veiksmai, ginant Lietuvos suverenitetą, teritorijos vientisumą ar politinę nepriklausomybę. Pilietinio atsparumo diena šių laikų kontekste įgauna kitą svorį, o šiai dienai skirtų renginių ciklas prasidės būtent Kaune.

2024 metais šis renginys, kurį organizuoja Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus kartu su socialiniu partneriu LT4UA, bus ne tik ne ką mažiau įdomus, bet ir didesnis nei galima įsivaizduoti.

Kaip pažymima Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus pranešime žiniasklaidai, Pilietinio atsparumo diena skirta šviesti ir informuoti visuomenę apie Lietuvos saugumo ir gynybos politiką, stiprinti pilietinį atsparumą, kelti visuomenės susidomėjimą ir praktiškai išbandyti pilietinio atsparumo formas su galimybe tobulinti turinį, skirtą visuomenės pilietiškumui didinti.

Iškylant naujoms, šiems laikams būdingoms grėsmėms, kiekvienam mūsų svarbu žinoti, ką reikėtų daryti su jomis susidūrus: kokių veiksmų imasi įvairios valstybės institucijos, kokios priemonės būtų naudojamos saugumo užtikrinimui ir t.t. Visa tai reikia žinoti, kad būtume kuo mažiau pasimetę pavojaus atveju.

Šiais metais dėmesys telkiamas pilietiniam atsparumui. Renginio metu dalyviai turės puikią galimybę 9-iose Lietuvos miestų esančių ugdymo įstaigų erdvėse susipažinti su ginkluote, karine technika ir įvairiomis spec. priemonėmis, kurias naudoja Lietuvos kariuomenė, Vidaus reikalų sistemos padaliniai ir NATO sąjungininkų pajėgos dislokuotos mūsų krašte.

Renginio svečiai skaitys pranešimus, tuo tarpu organizacijų ir institucijų atstovai pristatys renginio dalyviams atsparumui ugdyti skirtas temas.

Kartą per savaitę, penktadieniais, radijo stoties Extra FM bangomis, valandos trukmės laidoje bus kalbinami Krašto apsaugos, Vidaus reikalų ir Švietimo ministerijų atsakingi darbuotojai, Lietuvos kariuomenės atstovai, sportininkai, visuomenės veikėjai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai, Ukrainos kariai ir visuomenininkai.

Jie laidos metu dalinsis savo patirtimi Pilietinio atsparumo srityje. Visas renginių ciklas ir informacinis turinys bus patalpintas interneto puslapyje: kadetulicejus.lt, kuris paraleliai bus viešinamas socialinių tinklų platformose.

Pilietinio atsparumo dienos renginio pradžia penktadienį Kaune – 13 val. Edukacinės veiklos vyks iki 16 val.

Pilietinio atsparumo dienų renginiai šiais metais vyks:

04.19 Kaunas Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus, Žeimenos g. 66.

04.26 Ukmergė, „Šilo“ progimnazija, Miškų g. 45.

05.03 Raseiniai, „Šaltinio“ progimnazija, Ateities g. 23.

05.17 Vilnius, Vilniaus “Žaros” gimnazija, Karklėnų g.13.

05.24 Klaipėda, Klaipėdos jūrų kadetų mokykla, Naikupės g. 25.

05.31 Marijampolė, Jono Totoraičio progimnazija, S. Dariaus ir S. Girėno g. 7.

06.07 Panevėžys, „Vyturio“ progimnazija, Vasario 16-osios g. 40.

06.14 Utena, „Aukštakalnio“ progimnazija, Taikos g. 44.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA