Seimas leido ginklus suteikti panaudos pagrindais – Kas vyksta Kaune

Seimas leido ginklus suteikti panaudos pagrindais

BNS 2024/04/13 16:40
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Parlamentas šią savaitę įteisino galimybę ginklus suteikti ne tik nuomai, bet ir panaudai – neatlygintinam perdavimui laikinai naudoti.

Už tokią Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos priėmimą balsavo 107 Seimo nariai, nė vienas nebuvo prieš, susilaikė vienas parlamentaras.

Projektą teikęs Seimo vicepirmininkas konservatorius Paulius Saudargas teigė, kad šios pataisos reikia Lietuvos šaulių sąjungai, mat ji turi ginklų, perduotų valstybės ar įsigytų už valstybės biudžeto, paramos lėšas, tačiau jų negali perduoti, padovanoti ar nuomoti.

„Šaulių sąjunga turi ginklų. Priėmus pataisas, galėtų juos išduoti savo nariams panaudos pagrindais. Šiuo metu galima ginklus tik pirkti, nuomoti, pavyzdžiui, parduotuvės nuomoja ginklus medžioklei. Priėmus pataisas atsirastų įstatyminis pagrindas perduoti ginklus panaudos būdu“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė P. Saudargas.

Jis pabrėžė, kad gauti ginklus pagal panaudą galėtų tik asmenys, kurie turi galiojantį leidimą tokiam ginklui.

Pasak P. Saudargo, dabar kaskart dalyvaudamas pratybose šaulys gauna vis kitą ginklą iš ginklinės.

„Kokia prasmė tada yra prisišaudyti, prižiūrėti, kokia prasmė užsidėti priedėlius, taikiklius ir taip toliau? Todėl manytume, kad galėtų būti skirti Šaulių sąjungos nariams panaudai. Jie galėtų laikyti namuose pagal kitą galiojantį teisės aktą, kad šiuo metu gali laikyti namuose, ir prižiūrėti tuos ginklus kaip savo“, – aiškino parlamentaras.

Numatoma, kad projektas turėtų įsigalioti šių metų liepą.

Pataisai dar turi pritarti prezidentas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA