Krašto apsaugos ministerija steigia Lietuvos kariuomenės kibernetinės gynybos valdybą – Kas vyksta Kaune

Krašto apsaugos ministerija steigia Lietuvos kariuomenės kibernetinės gynybos valdybą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kibernetinės gynybos stiprinimas, kad būtų apsisaugota nuo kylančių kibernetinių grėsmių, ir efektyvus kibernetinių incidentų valdymas – būtina sąlyga, norint užtikrinti valstybės nacionalinio saugumo interesus.

Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) dar praeitais metais priimtas sprendimas Lietuvos kariuomenėje įsteigti struktūrinį padalinį, Kibernetinės gynybos valdybą, kuri stovės kibernetinės gynybos sargyboje. Kibernetinės gynybos valdybos steigimo projektui šių metų pradžioje pritarė Valstybės gynimo taryba, dabar jis teikiamas Vyriausybei svarstyti, rašoma KAM pranešime žiniasklaidai.

Numatoma Lietuvos kariuomenėje steigti Kibernetinės gynybos valdybą, kuri diegtų strateginio ir operacinio lygmenų ryšių ir informacines sistemas, užtikrintų jų sąveiką su NATO, krašto apsaugos sistemos ir kitų institucijų bei organizacijų ryšių ir informacinėmis sistemomis. Jai taip pat bus pavesta vykdyti kibernetines operacijas ir krašto apsaugos sistemos stacionariųjų, perdislokuojamųjų ir mobiliųjų ryšių ir informacinių sistemų bei tinklų valdymą ir kibernetinę gynybą. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras ir toliau vykdys savo funkcijas Lietuvos kibernetinėje erdvėje.

Vienas iš pirmų praktinių žingsnių kuriant Kibernetinės gynybos valdybą – restruktūrizuoti Informacinių technologijų tarnybą prie KAM. Tokio pokyčio tikslas – konsoliduoti krašto apsaugos sistemos pajėgumus perkeliant daugumą šios tarnybos resursų ir funkcijų Lietuvos kariuomenės Kibernetinės gynybos valdybai, o likusias funkcijas perduoti Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui ir Kertiniam valstybės telekomunikacijų centrui, kurie abu veikia prie Krašto apsaugos ministerijos.

Informacinių technologijų tarnyba prie KAM šiuo metu įgyvendina krašto apsaugos sistemų ryšių ir informacinių sistemų politiką, nacionalinio saugumo ir gynybos interesams naudojamų ryšių sistemų plėtojimo ir saugumo politiką. Ji taip pat atsakinga ir už valstybės įslaptintos informacijos apsaugos politiką įslaptintos informacijos ryšių ir informacinių sistemų srityje.

Įkūrus Lietuvos kariuomenės Kibernetinės gynybos valdybą, ją sudarys Valdybos štabas, Lietuvos didžiojo etmono Kristupo Radvilos Perkūno ryšių ir informacinių sistemų batalionas ir restruktūrizuota Lietuvos kariuomenės Kibernetinės gynybos valdybos Informacinių technologijų tarnyba tik su kariuomenei būdingomis funkcijomis.

Naujo vieneto Lietuvos kariuomenėje sukūrimas padės planuoti ir vykdyti krašto apsaugos sistemos kibernetinės erdvės gynybines operacijas. Daugelis NATO šalių tokius vienetus jau turi. Tai leis vykdyti jungtinį visų operacinių domenų karinį planavimą ir koordinuoti užduočių vykdymą kibernetinėje erdvėje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA