Nuo nugalėtojų pakylos – ant operacinės stalo: R. Meilutytei Kaune atlikta operacija | Kas vyksta Kaune

Nuo nugalėtojų pakylos – ant operacinės stalo: R. Meilutytei Kaune atlikta operacija

delfi.lt 2024/02/29 16:40
Rūta Meilutytė po operacijos / LTU Aquatics nuotr.

Prieš daugiau nei savaitę iš pasaulio plaukimo čempionato į Lietuvą sugrįžusi Rūta Meilutytė kreipėsi į medikus. 50 m plaukimo krūtine rungtyje Dohoje (Kataras) titulą apgynusiai 26-erių kaunietei atlikta pėdos operacija.

„Rūtai jau kelis mėnesius didesnio fizinio krūvio metu skaudėjo pėdą. Atlikę tyrimus nustatėme kairės pėdos pirmojo padikaulio – nykščio sąnario kremzlės pažeidimą, – situaciją komentavo sportininkę operavęs „Gijos Klinikų“ ortopedas-traumatologas Gintautas Pocius. – Artroskopinės operacijos metu buvo atlikti reikiami chirurginiai veiksmai. Kadangi operacija – minimaliai invazyvi artroskopija, tikimės greito reabilitacijos proceso“.

Kada tiksliai R. Meilutytė galės užsiimti aktyviomis treniruotėmis – dar sunku pasakyti, bet medikai nusiteikę optimistiškai ir mano, kad sportininkės atsistatymas užtruks maždaug 2 mėnesius. Po tokios operacijos 3 savaites reikės dėvėti specialų individualiai pacientei pagamintą įtvarą.

Pasak „LTU Aquatics“ sporto vadovo Justo Achramavičiaus, tikimasi, kad į įprastą treniruočių ritmą sportininkė galės sugrįžti balandžio pradžioje.

„Procedūra nesutrukdys įprasto pasirengimo Paryžiaus olimpinėms žaidynėms plano. Po pasaulio čempionato bet kuriuo atveju planuotas 2–3 savaičių poilsis. Į įprastą treniruočių režimą planuojama grįžti pirmą balandžio savaitę, – sakė J. Achramavičius. – Džiaugiamės jau antrus metus trunkančiu bendradarbiavimu su „Gijos Klinikų“ specialistais, operatyviai ir profesionaliai atlikusiais būtinas procedūras. Esu tikras, kad atsikračiusi skausmų Rūta į baseino takelius sugrįš dar stipresnė ir šią vasarą džiugins puikiais pasirodymais“.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA