Premjerė: Vyriausybė gali papildomai skolintis gynybai ir netikslinant biudžeto | Kas vyksta Kaune

Premjerė: Vyriausybė gali papildomai skolintis gynybai ir netikslinant biudžeto

BNS / Erika Alonderytė-Kazlauskė 2024/02/05 17:39
Ingrida Šimonytė / R. Tenio nuotr.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė galės papildomai skolintis gynybai ir tam nereikės tikslinti šių metų valstybės biudžeto, jeigu tai leis jos finansinės galimybės.

Taip ji kalbėjo valdančiųjų „laisviečių“ atstovui, Seimo vicepirmininkui Vytautui Mitalui siūlant tikslinti šių metų biudžetą papildomai skolinantis gynybai apie pusę milijardo eurų.

„Biudžeto įstatymas išties leidžia Vyriausybei skolintis papildomai gynybai ir Vyriausybė tikrai tą darys, jei bus patenkintos įstatyme nustatytos sąlygos ir dėl to biudžeto įstatymo nereikia keisti“, – žurnalistams pirmadienį Seime sakė premjerė.

Anot jo, pagrindinės sąlygos – išlaikytas iki 3 proc. biudžeto deficitas bei skolinimosi limitas, kurį yra patvirtinęs Seimas.

„Džiaugiuosi, kad gerbiamas Vytautas jau dabar žino, kad taip bus, nors neturiu dar nė vieno mėnesio pajamų vykdymo duomenų, tai tikrai kol kas liksiu santūri optimistė, bet jei tokios galimybės bus, pagal biudžeto įstatymą mums nereikia keisti biudžeto, galėsime tuos sprendimus priimti Vyriausybėje“, – sakė I. Šimonytė.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, paklaustas apie V. Miltalo siūlymą, sakė, kad politikai turėtų pereiti nuo abstrakčių prie konkrečių formuluočių.

„Labai džiaugtumėmės, kad nuo abstrakčių formulių teisėkūroje dalyvaujantys politikai pereitų prie konkretybių. Spartinti, gerinti, girdžiu ne kartą, pasiūlykite, kaip tai padaryti esamoje Europos Sąjungos teisėje“, – teigė ministras.

V. Mitalo teigimu, Vyriausybei sutikus papildomai skolintis, šių metų valstybės biudžetas galėtų būti tikslinamas Seimo pavasario sesijoje.

Politikai šiuo metu ieško būdų, kaip padidinti finansavimą krašto apsaugai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA