I. Šimonytė registravosi prezidento rinkimams | Kas vyksta Kaune

I. Šimonytė registravosi prezidento rinkimams

ELTA 2024/02/05 10:10
Ingrida Šimonytė / DELFI nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRM) gavo prašymą registruoti premjerę Ingridą Šimonytę prezidento rinkimų kampanijai.

„Vyriausioji rinkimų komisija gavo Ingridos Šimonytės dokumentus registruoti ją savarankiška politinės kampanijos dalyve Respublikos Prezidento rinkimuose, nurodant, kad kandidatę kelia Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai“, – nurodo VRK.

„Šios pretendentės į kandidatus registracija bus formalizuota artimiausiu metu“, – teigiama pranešime.

I. Šimonytė yra 10 kandidatė, oficialiai užsiregistravusi artėjantiems prezidento rinkimams.

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras prezidento rinkimuose yra paskelbusios ir kitos politinės partijos: Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė buvusio NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko, o Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Krikščionių sąjunga, partija „Laisvė ir teisingumas“, Lietuvos regionų partija išreiškė paramą savarankiškam kandidatui, advokatui Ignui Vėgėlei.

Taip pat yra žinomi dar 4 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus bei anksčiau į LRT generalinius direktorius kandidatavęs Zenonas Andrulėnas bei antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, kurį remti nutarė ir Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP).

Prezidento rinkimai vyks šių metų gegužės 12 dieną.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA