Vaiko teisių tarnyba ketina atsisakyti ieškinio dėl tėvų valdžios apribojimo M. ir I. Vilčinskams | Kas vyksta Kaune

Vaiko teisių tarnyba ketina atsisakyti ieškinio dėl tėvų valdžios apribojimo M. ir I. Vilčinskams

BNS / Ingrida Steniulienė 2024/01/30 14:39
Mindaugas Vilčinskas / DELFI nuotr.

Kauno apygardos teismui panaikinus žemesnės instancijos teismo nutartį dėl Vilčinskų vaikų paėmimo bei vykstant teigiamiems pokyčiams šeimoje, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba ketina atsisakyti ieškinio dėl tėvų valdžios apribojimo ir išlaikymo vaikams priteisimo.

„Siūlymai riboti tėvams teises gali būti peržiūrimi, keičiami arba jų atsisakoma visos bylos nagrinėjimo metu. Tad atsižvelgiant į teigiamus pokyčius šeimoje, priimamas paslaugas, planuojama, kad šis siūlymas bus atsiimtas“, – rašoma Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno miesto skyriaus vedėjos Andželikos Vežbavičiūtės atsakyme BNS.

Šiuo ieškiniu, kuris dar nagrinėjamas Kauno apylinkės teisme, siekiama apriboti tėvų valdžią Vilčinskams ir iš jų priteisti išlaikymą trims nepilnamečiams vaikams.

Po Kauno apygardos teismo verdikto dėl pažeistų vaikų paėmimo procedūrų antradienį vaikai grąžinami tėvams.

Anksčiau vaikams buvo nustatyta laikinoji globa vaikų gerovės centre „Pastogė“, jie ten apgyvendinti, paskui vaiko teisių gynėjai kreipėsi į teismą dėl neterminuoto tėvų valdžios ribojimo.

Vaikų gerovės centras „Pastogė“ / R. Tenio nuotr.

Bylos posėdis dėl tėvų valdžios apribojimo pastarąjį kartą vyko pernai lapkritį.

Jis buvo atidėtas, nes neatvyko Vilčinskai, be to, konstatuota, kad jie priėmė pagalbą, posėdžio išvakarėse vyko atvejo vadybos posėdis, sudarytas pagalbos planas trims mėnesiams.

Kitas teismo posėdis suplanuotas po šio plano vykdymo peržiūros vasario 28 dieną.

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė Alina Žilinaitė BNS yra sakiusi, kad sprendimas kreiptis į teismą dėl Vilčinskų valdžios savo vaikų atžvilgiu apribojimo priimtas po ilgų bandymų suteikti šeimai pagalbą.

Pasak jos, šeimai keturis kartus inicijuotas atvejo vadybos procesas, kurio metu, padedant specialistams, būtų sudaromas pagalbos planas šeimai, organizuojamos visos reikalingos paslaugos. Šeima visus kartus pagalbos atsisakė, į atvejo vadybos posėdžius, išskyrus pirmąjį, neatvyko.

Jos teigimu, darbui su šeima taip pat buvo sudaryta mobilioji komanda, turėjusi padėti šeimai išspręsti susiklosčiusią krizinę situaciją bei paskatinti tėvus imtis veiksmų dėl pozityvių pokyčių šeimoje, tačiau tėvai jiems siūlomos pagalbos atsisakė.

Tris savo vaikus iš globos namų pagrobę Mindaugas ir Inga Vilčinskai pernai spalį išsikovojo galimybę stoti prieš teismą, taip pat apskųsti vaikų paėmimą, nors terminas skundams jau buvo praėjęs.

Mindaugas ir Inga Vilčinskai / DELFI nuotr.

Anksčiau jų atžvilgiu dėl savo vaikų pagrobimo ir pasikėsinimo neteisėtai pereiti valstybės sieną buvo priimtas baudžiamasis įsakymas, kadangi pora sutiko su prokuroro pasiūlyta bausme, tačiau vėliau persigalvojo ir pareikalavo bylos nagrinėjimo teisme.

Nors iš pradžių šis reikalavimas atmestas, Kauno apygardos teismas nusprendė, kad tai padaryta neteisėtai.

Vilčinskai kaltinami pagrobę tris savo vaikus, kuriuos teismas buvo leidęs iš jų paimti. 5, 7 ir 9 metų vaikai, kuriuos liepą galimai savavališkai iš Kaune esančio vaikų gerovės centro „Pastogė“ pasiėmė tėvai, rasti Lietuvos pasienyje su Baltarusija, kai, kaip teigė teisėsauga, šeima greičiausiai ketino kirsti sieną.

Vaikų tėvus ir juos automobiliu vežusį asmenį sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. Vaikai iš šeimos buvo paimti pernai birželį. Kaip skelbta, jie nelankė mokyklos, neturėjo asmens dokumentų, nesilankė pas gydytojus, šeima nepriėmė siūlomos pagalbos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA