Baigėsi tarptautinės karinės pratybos: keliais judės karinė technika – Kas vyksta Kaune

Baigėsi tarptautinės karinės pratybos: keliais judės karinė technika

Karinės pratybos / gr. G. Vaitkutės nuotr.

Baigėsi kasmetinės ir vienos didžiausių Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ (brigada „Žemaitija“) organizuojamų tarptautinių pratybų „Stiprus Grifonas 2023“, kurių tikslas yra treniruoti brigados vienetus vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas sąveikaujant su sąjungininkais. Dvi savaites Generolo Silvestro Žukausko centriniame Pabradės poligone treniravosi per 2200 karių ir 300 karinės technikos vienetų.

„Šiose pratybose mes turėjome viską, ko reikia šiandieniniam mūšiui treniruotis: lengvuosius pėstininkus, šarvuočius, tankus, dronus, oro paramą, logistiką. Gebame priimti ne kasdienius sprendimus, pagrįsti naujus sumanymus ir praktiškai juos tikriname. Kiekvienas iš to mokomės, nuo kario iki vado. Mūsų tikslas – sudėtingus dalykus paversti paprastais, o tai reiškia būti treniruotais ir pasirengusiais“, – apie pratybas pasakojo brigados „Žemaitija“ vadas plk. Aurelijus Alasauskas.

Kaip rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai, pratybose dalyvavo kariai iš brigados „Žemaitija“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Karo policijos, Karo medicinos tarnybos, Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono, Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono, Karinių jūrų pajėgų, LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono, Specialiųjų operacijų pajėgų, taip pat kartu su lietuviais operacijas vykdė NATO sąjungininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Portugalijos ir Lenkijos.

Kariai treniravosi ir veikė kartu su NATO sąjungininkais atlikdami taktinį judėjimą, žvalgybą, gynybines operacijas ir kovines paramos užduotis. Pagrindinę pratybų dalį sudarė aktyvios fazės ir gynybos treniruotės, kurių metu buvo tikrinamas Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono pasirengimas reaguoti į atsiradusias grėsmes valstybės gynybos kontekste.

Mokymų eigą prižiūrėjo stebėtojai-vertintojai, kurie reguliavo padalinių veiksmus, vertino dalinio pasirengimą, paskirtas užduotis bei užtikrino karių saugumą. Realistiškas treniravimas yra būtinas rengiant karius kovos veiksmams, nepriklausomai nuo oro sąlygų ar paros laiko.

Lietuvos kariuomenė informuoja gyventojus, kad pasibaigus pratyboms, iki lapkričio 19 dienos numatomas intensyvesnis karinės technikos judėjimas iš Pabradės poligono.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA