LSMU Kauno ligoninė tris skyrius sujungs naujame korpuse (foto) | Kas vyksta Kaune

LSMU Kauno ligoninė tris skyrius sujungs naujame korpuse (foto)

LSMU Kauno ligoninės vizualizacija / LSMU Kauno ligoninės nuotr.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje jau artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai, antradienį pranešė SAM.

Pasak SAM Asmens sveikatos departamento Specializuotos sveikatos priežiūros skyriaus patarėjos Alvydos Naujokaitės, siekiant užtikrinti dar kokybiškesnes ir prieinamesnes medicinos paslaugas, būtina gerinti jų teikimo sąlygas.

„Skubios pagalbos skyrių patalpoms parengti reikalavimai ir rekomendacijos užtikrins, kad jose būtų efektyviau valdomi pacientų srautai ir skubiau identifikuojami sunkiausi pacientai, būtų sukurtos geresnės darbo sąlygos personalui“, – SAM pranešime žiniasklaidai pažymėjo ji.

Tris skyrius sujungs naujame korpuse

LSMU Kauno ligoninės direktorė valdymui ir infrastruktūrai dr. Helga Marija Kauzonė vienu iš svarbiausių modernizacijos projekte numatomų darbų įvardino naujo LSMU Kauno ligoninės priestato, kurio plotas sieks 4800 kv. m., statybas.

„Šiuo projektu optimizuosime LSMU Kauno ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių veiklą. Siekiame koncentruoti trijų skyrių (įsikūrusių Josvainių g. 2, Baltijos g. 120 ir Laisvės al. 17) veiklą, juos sujungiant naujame skubiosios medicinos pagalbos korpuse Josvainių gatvėje“, – teigė ji.

Dr. Helga Marija Kauzonė / LSMU Kauno ligoninės nuotr.

Įgyvendinus projektą, Skubiosios pagalbos skyriuje bus galima sparčiau ir efektyviau valdyti pacientų srautus, užtikrinti reikiamą izoliacinių palatų ir stebėjimo lovų skaičių.

Bus atnaujintos ir laboratorijos patalpos, kurių bendras plotas siekia 800 kv. m. Naujame korpuse bus atnaujinta medicininė įranga, įrengta patalpa Magnetinio rezonanso tyrimams.

Ministerijos pritarimu, LSMU Kauno ligoninė įsigijo magnetinio rezonanso tomografą ir nuo 2024-ųjų pradės teikti magnetinio rezonanso tyrimo paslaugas.

LSMU Kauno ligoninės vizualizacija / LSMU Kauno ligoninės nuotr.

Dvigubės vienviečių izoliacinių palatų skaičius

Pasak dr. H. M. Kauzonės, dar pernai prasidėjusi modernizacija leis pagrindiniame ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje užtikrinti reikiamą vienai intensyviosios terapijos lovai skiriamo ploto kiekį: „Pagal naujausius reikalavimus, vienai intensyvios terapijos lovai turėtų būtų skiriama ne mažiau kaip 20 kvadratinių metrų atvirose daugiavietėse palatose ir 25 kvadratiniai metrai izoliacinėje ar vienvietėje palatoje. Šiuo metu mūsų ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje vienai lovai tenka apie 10 kvadratinių metrų“.

Pašnekovės teigimu, įgyvendintas modernizacijos projektas užtikrins poreikį Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje turėti 18 lovų. Įgyvendinti pokyčiai taip pat leis užtikrinti, kad ne mažiau kaip ketvirtadalis visų Reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovų būtų vienvietėse izoliacinėse palatose.

„Tai reiškia, kad izoliacinių palatų mūsų ligoninėje atsiras du kartus daugiau. Visose jose bus įrengtos neigiamo slėgio ventiliacijos sistemos“, – sakė dr. H. M. Kauzonė.

Projekto numatoma vertė – daugiau nei 8 mln. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA