Bubiuose menininkai gaivina dvarininko I. Karpio legendą – Kas vyksta Kaune

Bubiuose menininkai gaivina dvarininko I. Karpio legendą

Ignoto Karpio skulptūra Bubiuose / KRS nuotr.

Birželio 10 d. Bubiuose (Batniavos sen.) grupė žinomų menininkų pristatys muzikinę-literatūrinę viziją „1808 m. Ignacijaus testamentas. Legenda“. Šiuo pasirodymu siekiama pagerbti LDK veikėją, filantropą ir mecenatą, Upytės vėliavininką Ignotą Karpį (1780-1809).

Joniškėlio dvare gimęs ir vos 29 metus gyvenęs dvarininkas į istoriją pateko pirmiausiai todėl, kad pirmasis carinėje Rusijoje ir vienas pirmųjų Europoje panaikino baudžiavą. Šį faktą poemoje „Ponas Tadas“ apdainavo ir Adomas Mickevičius.

Paštuvos kapinėse yra I. Karpio kapavietė su paminklu, nors abejojama ar jis čia iš tiesų palaidotas.

„Šis žmogus nusipelnė šviesaus atminimo: vos 14-kos metų dalyvavo Tado Kosciuškos sukilime, gausiai aukojo sukilėlių kariuomenei, vėliau išlaisvino 7 tūkstančius savo valstiečių, rėmė kultūrą, švietimą, pastatė pirmąją Lietuvoje žemės ūkio mokyklą, nemokamą ligoninę. Be to, turime gražią I. Karpio meilės istoriją, kurią taip pat mėginsime papasakoti žiūrovams“, – tvirtino spektaklio režisierius Arvydas Lebeliūnas.

Tekstą teatralizuotam pasirodymui parašė Vytautas Balsys, o muziką sukūrė kompozitorius Jonas Sakalauskas. Kūrybos procese taip pat dalyvauja skulptorius Tadas Vosylius, operos solistė Agnė Sabulytė, aktoriai Indrė Taločkaitė-Endriukaitė, Remigijus Endriukaitis, akordeonininkas Darius Gustaitis ir Bubių bendruomenės nariai, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Gyvenvietės centre esančiame pastate veiks T. Vosyliaus dervinių skulptūrų paroda „T.V.Vol.2:Paminklai/Monuments“. Vakarą vainikuos Lietuvos, Latvijos ir Armėnijos muzikantus vienijančios grupės „U’Elements“ koncertas.

Menininkus subūręs Batniavos seniūnas Šarūnas Pikelis puoselėja sumanymą surengti Batniavos kraštą identifikuojančių kultūros renginių ciklą, kuris ateityje galėtų virsti festivaliu, o gyvenvietės centre esantį negyvenamą pastatą paversti menininkų kūrybos laboratorija.

„Batniavos kraštas įdomus savo istorija, turtingas kraštovaizdžiu, lankytinomis vietomis. Čia yra Paštuvos ir Virbaliūnų senovės gyvenvietės, driekiasi piligrimų keliai, todėl norisi, kad vietos bendruomenė dar labiau pažintų savo krašto istoriją ir ja didžiuotųsi“, – kalbėjo seniūnas.

Batniavos seniūnija aktyviai dalyvavo „Kaunas ir Kauno rajonasEuropos kultūros sostinė“ projektuose. Italų režisierius Roberto Magro kartu su vietos bendruomene čia kūrė Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui ir Vytautui Mačernio skirtą spektaklį „Vizijos“. Bubiai patenka į „Smaragdo kelią“, kuris jungia įvairiose Kauno rajono vietose sukurtus meno objektus, tarp jų ir T. Vosyliaus stilizuotą I. Karpio skulptūrą.

KAS. Muzikinė-literatūrinė vizija „1808 m. Ignacijaus testamentas. Legenda“.
KUR. Parko g. 10, Bubių k., Batniavos sen., Kauno r.
KADA. Birželio 10 d., 20 val.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA