Atidarys V. Strauko parodą „Paskutinis skambutis“ – Kas vyksta Kaune

Atidarys V. Strauko parodą „Paskutinis skambutis“

V. Strauko fotografijų serija „Paskutinis skambutis“.

Šįmet minint 100-ąsias fotografo V. Strauko gimimo metines ir simboliškai užbaigiant mokslo metus, gegužės 10 d. Lietuvos švietimo istorijos muziejuje bus pristatyta jubiliejinė V. Strauko fotografijų ciklo paroda „Paskutinis skambutis“.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos leis pažinti ne tik unikalaus menininko žvilgsnį, bet ir kvies naujai pažvelgti į fotografijų padarymo laikotarpio kasdienybės realijas, tuometę mokyklinių švenčių kultūrą.

V. Straukas fotografijų seriją „Paskutinis skambutis“ kūrė apie dvylika metų – nuo 1975 iki 1987 m. Tiek, kiek užtrunka baigti mokyklą. Tačiau čia nerasime nuoseklaus pasakojimo, chronologiškai užfiksuoto mokyklos gyvenimo. Tai daugiau fragmentiškai atspindėta moksleivių kasdienybė Klaipėdos krašto mokyklų koridoriuose, klasėse ar kiemuose. Vis dėlto didžiausią fotografijų serijos dalį sudaro svarbiausios mokyklinio gyvenimo šventės bei įvykiai: Rugsėjo pirmoji, Paskutinis skambutis, išleistuvės, abitūros egzaminai.

Į V. Strauko „Paskutinio skambučio“ fotografijas galima žvelgti iš daug skirtingų perspektyvų: kaip į ano meto fotografijos klasikos pavyzdį, analizuoti, kokie seniau buvo santykiai tarp moksleivių ir mokytojų arba tarp pačių mokinių, kokios buvo mokyklos švenčių tradicijos, galima stebėti besikeičiančias aprangos, šukuosenų madas, kaip atrodė tuometinės klasės, tačiau be šių, smarkiai pakitusių realijų, fotografijose yra ir nekintančių dalykų – itin plačios nuotaikų amplitudės ir stiprus žmogiškasis ryšys.

Gegužės 10 d. 18 val. Vaclovo Strauko parodos „Paskutinis skambutis“ renginyje vyks atvira diskusija, kurioje dalyvaus Lietuvos fotomenininkas, pedagogas, profesorius Romualdas Požerskis, parodos kuratorė ir kitų fotografijos parodų kuratorė, leidinių sudarytoja Ieva Meilutė-Svinkūnienė, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto atstovai.

Paroda veiks 2023 m. gegužės 10 d. – liepos 1 d. Lietuvos švietimo istorijos muziejuje (Vytauto pr. 52, Kaunas).

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA