Kūdikį gyvybės langelyje Kaune palikusi mama per naktį persigalvojo – Kas vyksta Kaune

Kūdikį gyvybės langelyje Kaune palikusi mama per naktį persigalvojo

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2023/03/28 14:13
Asociatyvi/ V. Balkūno nuotr.

Kauno centre, Miško gatvėje esančių Krikščioniškųjų gimdymo namų Gyvybės langelyje antradienio naktį buvo palikta naujagimė. Tiesa, motina prisistačiusi moteris jau ryte paskambino vaiko teisių apsaugos specialistams ir pranešė, jog vaikelį norėtų susigrąžinti.

Vos prieš 4–5 paras gimusią mergytę apie 2 valandą rado gimdymo namų darbuotojai, išgirdę perspėjimo signalą, kuris visuomet pasigirsta įkėlus naujagimį į Gyvybės langelį.

„Pirminiais duomenimis, smurto žymių ant vaikelio kūno neaptikta.

Pagal turimą informaciją, vaikelio sveikatos būklė gera – nėra požymių, kurie verstų dėl jos nuogąstauti“, – portalui lrytas.lt antradenį rytą pranešė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Reda Zarauskienė.

Mažylė paguldyta į tuos pačius Krikščioniškuosius gimdymo namus – jos būklę įvertins medikai.

Kūdikis – išnešiotas, jo svoris – 2,6 kilogramo.

Šiuo metu pareigūnai atlieka aplinkybių patikslinimą pagal Baudžiamojo kodekso 158 straipsnį („Vaiko palikimas“), kuris gali užtrukti maždaug mėnesį.

Naujagimę greičiausiai paliko motina, kuriai negrės baudžiamoji atsakomybė, jeigu nepaaiškės smurto ar nusikalstamo aplaidumo, nepriežiūros faktai – pavyzdžiui, naujagimė būtų nusilpusi, išsekusi ar sušalusi.

Kol kas tokių požymių nenustatyta.

Prie vaikelio nebuvo raštelio ar kokios nors kitos informacijos.

Tačiau dukrą palikusi mama persigalvojo ir susisiekusi telefonu su Kauno vaikų teisių apsaugos skyriaus (VTAS) atstovais informavo, jog ją nori susigrąžinti.

Tokiais atvejais kelias nėra trumpas – pasak skyriaus vedėjos Andželikos Vežbavičiūtės, siekiant nustatyti motinystę, reikės atlikti DNR tyrimą.

Motinystės nustatymo procedūra vyks teisminiu keliu.

Be to, vaiko teisių gynėjai vertins situaciją šeimoje – ar tėvai yra tvarkingi, nepiktnaudžiauja alkoholiu, turi socialinių įgūdžių, ar mažylei yra sudarytos tinkamos gyvenimo sąlygos.

Atitikus nustatytus reikalavimus, naujagimė motinai būtų sugrąžinta.

Antradienio rytą paskambinusi moteris vaiko teisių apsaugos specialistams neprisistatė – sutarta, kad ji atvyks į Kauno VTAS po pietų. Tuo metu bus aptartas susigrąžinimo procesas.

Kol kas neaišku, kur ši moteris pagimdė kūdikį – namuose ar gydymo įstaigoje. Taip pat nėra informacijos, ar mama, jos šeimos nariai yra žinomi vaiko teisėmis besirūpinančioms institucijoms.

Vaiko teisių specialistai telefonu nesiteiravo motinos, kodėl ji nusprendė palikti kūdikį Gyvybės langelyje. Tikslingiau bus apie tai pasikalbėti, jai susitikus su darbuotojais.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA