„Žalgirio“ areną iki kraštų užpildžiusių sirgalių žaliai balti nenuvylė | Kas vyksta Kaune

„Žalgirio“ areną iki kraštų užpildžiusių sirgalių žaliai balti nenuvylė

„BC Žalgiris“ „Twitter“ nuotr.

Berlyne pergalę iškovojęs Kauno „Žalgiris“ (15/13) pergalinga nuotaika grįžo namo tęsti Eurolygos dvigubos savaitės. Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtadienį pilnutėlėje namų arenoje stojo prieš Vilerbano ASVEL (8/20). Antrą ketvirtį įspūdingai sužaidę kauniečiai svečiams nepaliko šansų ir įsirašė laimėjimą rezultatu 85:67 (16:22, 31:15, 18:13, 20:17).

„Žalgirio“ starto penkete rungtynes pradėjo Lukas Lekavičius, Kevarriusas Hayesas, Rolandas Šmitas, Arnas Butkevičius ir Edgaras Ulanovas. Ginčo kamuolį atkovojus varžovams, tritaškį nieko nelaukęs smeigė Nando de Colo, tačiau dviem taškais iš po krepšio tuoj pat atsakė L. Lekavičius – 2:3. „Darbinį“ tritaškį įrideno Charlesas Kahudi, o šeimininkus timptelėjo „Žalgirio“ žaibas – 4:8. Kauniečiams kėlinio pirmoje pusėje klystant, varžovai taškus rinko baudomis – 4:12.

Deficitą mažino kamuolį puolime atsikovojęs ir rezultatyviai ataką užbaigęs K. Hayesas – 7:14. Po minutės pertraukėlės fanus budino Isaiah Tayloras, bet žaibišką antausį iš toli skėlė Dee Bostas – 9:17. Kaip oras reikalingus taškus nuo baudų metimo linijos rinko I. Tayloras – (11:17), nuotaiką fanams taisė Igno Brazdeikio trijų taškų vertės dūris – 14:19. R. Šmito baudos dar labiau artino žalgiriečius, tačiau paskutinę ataką kišenėje turėję šeimininkai apmaudžiai prarado kamuolį ir paskutinę akimirką prasižengė prieš Jonah Mathewsą – 16:22.

Akrobatinius gebėjimus pademonstravęs I. Tayloras artino saviškius prie „Asvel“ tik vieno metimo atstumu, o I. Brazdeikio tritaškis pirmą kartą išvedė „Žalgirį“ į priekį – 23:22. Tiesa, po minutės pertraukėlės prancūzai atstatė kiek tvirtesnį pranašumą (23:27), kurį tirpdė Achille Polonara – 25:27. Iš distancijos vėl siautėjo Dee Bostas, bet kontrargumentų turėjo Laurynas Birutis ir I. Tayloras – 29:30. Į minutinę Vilerbano ekipą siuntė iš kampo laisvą tritaškį realizavęs A. Polonara – 34:32. Gero epizodo gynyboje žaliai balti nesugebėjo konvertuoti į taškus, bet pro šalį iš toli metė ir „Asvel“.

Įspūdingą antro kėlinio pasirodymą tęsė po krepšiu kaip vijurkas nardęs I. Tayloras, kito išpuolio metu išvedęs L. Birutį triuškinančiam dėjimui ir kaip riebų šauktuką dar žiebęs tritaškį – 41:32. Aistras tribūnose kiek ramino tolimas Antoine Diot metimas – 41:35. Nors suskambo specialiai L. Biručiui skirta skanduotė, po „Asvel“ nesportinės pražangos pro šalį skriejo abi „centro“ baudos. Analogiškoje situacijoje atsidūręs A. Butkevičius šansą išnaudojo tik pusiau – 42:35. Puikų šeimininkams ketvirtį kombinacija 2+1 uždarė I. Brazdeikis – 47:37.

Antrame ketvirtyje nesustabdomas buvo I. Tayloras / Lrytas.lt, G. Bitvinsko nuotr.

Po ilgosios pertraukos „Žalgirio“ puolimo mašiną kūrė A. Butkevičius, dar porą taškų pridėjo R. Šmitas, tačiau prancūzų deficitą mažino J. Mathewsas – 51:40. Du tritaškius prametęs ir diskusijomis teisėjų neįtikinęs N. de Colo gynyboje netrukus pats užsidirbo baudą, kuri žalgiriečiams leido dar stipriau atitrūkti – 57:40. Šeimininkams puolime kiek pristojus, „Asvel“ pelnė tris taškus be atsako – 57:43. Lengvą metimą iš baudos aikštelės realizavo D. Bostas – 57:45.

Nors Bulgarijos amerikietis įmetė tik vieną baudą, svečiams atkovojus kamuolį ir provokavus dar vieną pražangą, skirtumas mažėjo iki apvalaus – 58:48. Po krepšiu sėkmingai nėrė L. Lekavičius – 63:48. Pasiaukojantis žaidimas gynyboje davė vaisių – I. Brazdeikiui perėmus kamuolį, varžovai kirto L. Lekavičiui per rankas ir siuntė jį prie baudų metimo linijos – 65:48. Priešpaskutinis kėlinys baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant 65:50.

Nors lemiamą ketvirtį prancūzų ekipa atidarė dviem taškais, savo tritaškiu atrėžė E. Ulanovas – 68:52. Triukšmo bombą arenoje sprogdino iš toli švystelėjęs A. Polonara, tačiau ją tuoj pat neutralizavo J. Mathewsas – 71:55. Kone iššvaistytą ataką į auksinę vertė prie tolimosios linijos žibėjęs „Žalgirio“ italas – 74:58. Po gero Tomo Dimšos perdavimo taškus su pražanga vertė R. Šmitas – 77:60. Lengvą kelią link „Žalgirio“ krepšio rado N. de Colo, bet prancūzo pastangas tritaškiu naikino T. Dimša – 80:62.

I. Brazdeikiui smeigus tritaškį, arenoje pakvipo triuškinimu – 83:64. Per likusią minutę rungtynių baigties „Asvel“ pakeisti nebebuvo jokių galimybių – „Žalgiris“ dvigubą Eurolygos savaitę užbaigė pergale rezultatu 85:67.

„Žalgiris“: I. Brazdeikis 19 (2 per. kam.), I. Tayloras 15, A. Polonara 11 (6 atk. kam.), E. Ulanovas 8, R. Šmitas 8, L. Lekavičius 8, L. Birutis 6 (7 atk. kam.), T. Dimša 5, A. Butkevičius 3, K. Hayesas 2, K. Lukošiūnas 0, D. Giedraitis 0.

ASVEL: J. Mathewsas 18, D. Bostas 10, Y. Fallas 10.

Kaip nurodoma „Žalgirio“ portale paskelbtoje BasketNews.lt publikacijoje, kalbėdamas apie Prancūzijos klubą, K. Maksvytis išskyrė nuo sausio vidurio prie klubo prisijungusio Dee Bosto indėlį.

„Asvel“ šiek tiek pasikeitė po pirmojo rato, prisidėjo Dee Bostas, mums puikiai pažįstamas žaidėjas, – apie 2017–2018 m. sezone „Žalgiryje“ rungtyniavusį gynėją užsiminė K. Maksvytis. – Įnešė lengvumo, daug tritaškių, daug greito puolimo. Vėl bus tikslas kuo daugiau limituoti varžovų taškus ir neduoti pelnyti lengvų taškų, kad jie neįgautų pasitikėjimo.“

Vilerbano komanda antradienį Miunchene 72:76 nusileido vietos „Bayern“ ir patyrė šeštąją nesėkmę paeiliui. Prancūzijos klubas su 8 pergalėmis per 27 turus turnyre rikiuojasi priešpaskutinėje penkioliktoje vietoje. Kauno ir Vilerbano komandos tarpusavyje susikovė pačioje sezono pradžioje, įpusėjus lapkričiui. Tąkart K. Maksvyčio vadovaujama komanda laimėjo 93:76.