Rumšiškėse rinkosi velniai, raganos ir kiti kaukėtieji: vyksta žiemos išvarymas – Kas vyksta Kaune

Rumšiškėse rinkosi velniai, raganos ir kiti kaukėtieji: vyksta žiemos išvarymas

Netoli Kauno, Rumšiškėse įsikūrusiame Lietuvos liaudies buities muziejuje šeštadienį nuo pat ryto rinkosi gyventojai, kurie minėjo Užgavėnių šventę. Visoje teritorijoje galima užuosti kepamų blynų kvapą, pamatyti įspūdingai pasipuošusių lankytojų ir užsiimti įvairiomis veiklomis. Šventės kulminacija – morės deginimas.

Į muziejaus teritoriją susirinkusi gausybė žmonių nusiteikė išvaryti žiemą, kad greičiau ateitų pavasaris. Renginiai prasidėjo nuo ankstaus ryto ir vyko iki pavakarių, o juos vainikavo Morės sudeginimo ceremonija – blogio, nelaimių, žiemos ir tamsos simbolis tradiciškai suliepsnos ant laužo.

Lankytojus pasitinka kaukių dirbtuvėlės ir paroda, kurią surengė Kauno dailės gimnazijos auklėtiniai. Patyręs kaukių drožėjas Saulius Tamulis pasakoja apie Užgavėnių tradicijas.

Šventės metu koncertuoja folkloro ansambliai iš Vilniaus, Kauno, Kauno rajono, Šiaulių, Telšių ir Kaišiadorių.

Susirinkusiųjų taip pat laukė paštas, kuriuo galima išsiųsti atvirukus. Akį traukia po šventės teritoriją klajojantys persirengėliai – šį teatralizuotą pasirodymą dovanoja folkloro ansamblis „Kupolė“.

Atvykę svečiai galėjo dalyvauti puodų daužyme, kad triukšmu būtų išvarytos visos blogybės. Taip pat buvo rengiami įvairūs jaunimo žaidimai, lietuviškos ristynės, raitelių lenktynės aplink malūną, jodinėjimas, važinėjimas arkliais.

14 valandą prie malūno prasidėjo geriausių kaukių konkursas „Užgavėnės kaukės 2023“, vyko kaukių paradas.

Artėjant Užgavėnių šventės kulminacijai, 15 valandą susirungs Lašininis su Kanapiniu, o dar maždaug po pusvalandžio suliepsnos laužas Morei.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA