Kaunietė šventišką Kalėdų Senelio rezidenciją įkūrė pirtyje - Kas vyksta Kaune

Kaunietė šventišką Kalėdų Senelio rezidenciją įkūrė pirtyje

Lrytas.lt / Vėjūnė Inytė 2022/12/04 19:34
Lrytas.lt / G. Bitvinsko nuotr.

Kaunietė stebisi, kad Kauną globojantis šv. Mikalojus, kuris tapatinamas su Kalėdų Seneliu, retokai prisimenamas. Įkvėpta Danijoje įgytos patirties moteris pirtyje įkūrė Kalėdų Senelio namą.

Kalėdų stebuklais tikintiems kauniečiams ši žiema ypatinga. Panemunėje, vienoje privačioje valdoje, atsirado Kalėdų Senelio namas. Rezidencijos interjerą sukūrė kaunietė renginių organizatorė Evelina Naujokienė.

Moteris pasakojo, kad jos vyro tėvai 15 metų gyvena Panemunėje. Greta namo pasistatė ir medinę pirtį, kuria nuolat naudojasi. Šią žiemą pirtis virto Kalėdų Senelio namu. E. Naujokienė sakė, kad ketverius metus gyveno Danijoje, Olburgo mieste.

„Šis miestas garsėja savo Kalėdų Seneliu. Jis miesto aikštėse rengia susitikimus su vaikais ir suaugusiaisiais, vaikai atskleidžia jam savo paslaptis ir norus, trokšta su juo susitikti. Tai tikras šio miesto simbolis“, – pasakojo E. Naujokienė.

Grįžusi į Kauną moteris pastebėjo, kad artėjant Kalėdoms kauniečiai labiausiai domisi, kokia bus pagrindinė miesto Kalėdų eglė, ir ja didžiuojasi, bet apie Kalėdų Senelį visai nekalbama.

„Supratau, kad mano šeimai trūksta susitikimo su Kalėdų simboliu, kad mieste galėtų atsirasti Kalėdų Senelio rezidencija, kurioje vaikai galėtų susitikti su juo ir patirti daug džiaugsmo. Juk Kauną globoja šv. Mikalojus, tapatinamas su Kalėdų Seneliu“, – sakė E. Naujokienė.

Kurdama Kalėdų Senelio namą kaunietė pasidomėjo, kokia yra jo rezidencija Laplandijoje, ir rėmėsi prisiminimais, kokius Kalėdų Senelio namus matė Danijoje.

„Laplandijoje gyvenančio Kalėdų Senelio name yra didelis židinys, senovinis krėslas, įspūdingas šviestuvas. Židinys priepirtyje jau buvo, šviestuvą, krėslą, kitus senus baldus aptikau įvairiose Kauno sendaikčių parduotuvėse“, – pasakojo E. Naujokienė.

Vien šviestuvas su žalvarine koja kainavo 700 eurų, bet moteris sakė, kad net tada, kai Kalėdų Senelio rezidencijos nebebus, ši interjero detalė liks jos šeimai kaip malonus prisiminimas.

Interjerą papildė ir seni kaunietės močiutės kilimai, tarpukarį menantis telefonas, taip pat senovinis patefonas. Dalį įvairių kalėdinių puošmenų eglėms moteris taip pat rado įvairiose Kauno parduotuvėse, o dalį atsisiuntė ir Danijos.

„Artėjant Kalėdoms danai namus gausiai puošia lemputėmis, o kiekvienoje kertėje tupi gausybė įvairių nykštukų. Danai tiki, kad nykštukai gali būti ne tik geri, bet ir šunybių iškrėsti, jų yra pačių įvairiausių – tai dvaselės, panašios į mūsų aitvarus“, – pasakojo kaunietė.

Danijoje kiekvienais metais sukuriama nauja nykštukų pora, šie žaislai kolekcionuojami, perduodami iš kartos į kartą. Todėl ir Kalėdų Senelio name Kaune gausu įvairiausių daniškų nykštukų.

Kai Kalėdų Senelis bus išėjęs iš savo rezidencijos, jį primins didžiuliai batai. Šis apavas nėra dekoracija, tai tikri batai, skirti braidžioti per sniegynus, bet juos E. Naujokienė taip pat panaudojo kaip interjero puošybos elementą.

Rotušės aikštėje – šventinis miestelis

Kauno Rotušės aikštėje taip pat veikia Kalėdų Senelio rezidencija. Susitikimai su juo vyksta ne kiekvieną dieną, apie jo priėmimo valandas galima sužinoti peržvelgus kalėdinių miesto renginių kalendorių.

Šventiniame miestelyje Rotušės aikštėje greta Kalėdų Senelio rezidencijos rengiama įvairi edukacinė veikla. Čia galima parašyti ir kalėdinį sveikinimą, nurodyti gavėjo adresą ir įmesti atvirlaiškį į pašto dėžutę – laiškai pasieks net ir atokiausius Lietuvos kampelius.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA