Apleistam paviljonui Vytauto parke savivaldybė rado paskirtį | Kas vyksta Kaune

Apleistam paviljonui Vytauto parke savivaldybė rado paskirtį

BNS / Austėja Masiokaitė-Liubinienė 2022/12/03 18:20
R. Tenio nuotr.

Kauno savivaldybė ruošiasi restauruoti Vytauto parke Žaliakalnyje esantį paviljoną, o ten įsikurs menų mokyklos padalinys. Savivaldybė yra paskelbusi konkursą parengti Perkūno alėjoje 4B esančio pastato kapitalinio remonto projektui, keičiant jo paskirtį į kultūros.

„Miestas siekia perimti ir naujam gyvenimui prikelti Vytauto parko komplekso teritorijas su jose stūksančiais apleistais statiniais. Šiuo metu yra rengiamas detalusis planas ir Vytauto parko įveiklinimo galimybių studija“, – BNS atsiųstame komentare sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gedeminas Barčauskas.

Pasak jo, naujų statybų Vytauto parke nebus, tačiau nebeliks apleistų pastatų „vaiduoklių“.

„Gražiu pavyzdžiu taps Vytauto parko paviljonas Perkūno alėjoje. Iš savininko perpirktas kultūros paveldo objektas bus restauruotas ir čia įsikurs Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos padalinys“, – sakė G. Barčauskas.

Kultūros paveldo departamento duomenimis, į kultūros vertybių registrą įtrauktas paviljonas statytas 1889 metais, o 1921 metais, jį išnuomojus Sporto sąjungai, atlikti remonto darbai. Vėliau išorinis pastato vaizdas nebekito.

Manoma, kad dabartinį vaizdą paviljonas įgavo po 1929 metų architekto Edmundo Fryko rekonstrukcijos. Tarpukariu čia buvo įsikūręs restoranas, XX a. ketvirtajame dešimtmetyje – cukrainė ir kavinė.

Gaisras paviljone 2014-ųjų rudenį

Pasak savivaldybės atstovo, kalbamasi ir su kitais savininkais, turinčiais turto šioje prestižinėje Kauno vietoje. Jiems siūloma perleisti turtą miestui išmokant kompensacijas. Be to, šiuo metu vyksta teisminis procesas dėl Perkūno alėjoje 4A esančio prekybos paskirties pastato.

Savivaldybės taryba šių metų vasarą pritarė sprendimui perimti visuomenės poreikiams parke esančius statinius. Išimtis padaryta Vokietijos konsulo rezidencijai – medinei vilai, kurią restauravę savininkai planuoja teikti ten viešojo maitinimo paslaugas, o tai, savivaldybės vertinimu, atitinka jos viziją dėl šios vietos.

Savivaldybė yra atnaujinusi parke esančius takus, apšvietimą ir mažosios architektūros elementus, tačiau, pasak G. Barčausko, to nepakanka, kad parkas „taptų jaukia ir patrauklia vieta“.

Iki 2019 metų čia veikė atrakcionai. Jie, Kauno apskrities viešosios bibliotekos duomenimis, pastatyti 1964 metais: įrengtas apžvalgos ratas, sūpynės. 1970 metais pastatyta lauko estrada.

Parke esantys pastatai devintajame dešimtmetyje privatizuoti, dauguma jų – apleisti.

2019 metais atrakcionai savivaldybės reikalavimu išmontuoti, nes neteisėtai stovėjo ant valstybinės žemės, be to, nerimauta dėl jų prastos būklės ir nepakankamo saugumo.

Savivaldybės duomenimis, maždaug 8,5 hektarų komplekse yra keturi objektai: paviljonas, transformatorinė, kasos pastatas ir pats parkas. Teritorijoje suformuoti du komercinės paskirties sklypai, o didžioji dalis teritorijos – valstybinės reikšmės miškas.

Parko istorija siekia 1871 metus, kai čia buvo įkurtas pramogoms ir pasivaikščiojimams skirtas parkas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA