Raudondvario dvare kaip Miegančioji gražuolė prabus įžiebta Kalėdų eglutė – Kas vyksta Kaune

Raudondvario dvare kaip Miegančioji gražuolė prabus įžiebta Kalėdų eglutė „El Fuego“ koncertas ir DJ Jovani diskoteka

Raudondvario eglutės įžiebimo šventė
R. Tenio nuotr.

Jau visai netrukus, gruodžio 2-ąją, Raudondvario dvare laukia įspūdingas reginys – Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo šventė. Jos dalyviai pamatys šokio spektaklį apie Miegančiąją gražuolę, galės linksmintis grupės „El Fuego“ koncerte ir DJ Jovani diskotekoje, išbandyti čiuožyklos ledą, ką nors mielo įsigyti kalėdiniame prekybininkų miestelyje ir, žinoma, pirmieji pamatyti, kaip atrodys šiųmetė pagrindinė Kauno rajono Kalėdų eglutė.

Stebuklinga žibinto šviesa  

Kalėdos turi kažką pasakiško. Bet kad pasaka užburtų ir įsileistų į savo magišką pasaulį, reikia ypatingos auros – tokios, kokia pasitinka šventiškame Raudondvario dvare.

Čia, skambant Kalėdų dvasią žadinančiai muzikai, nuo senų parko medžių lyja šviesos lašais, spindi sietynai ir girliandos, kalėdinis miestelis kvepia kava ir meduoliais, apšviestoje čiuožykloje sukasi čiuožėjai, o visą šį Raudondvario dvaro kalėdinės pasakos gyvavimą tarsi Miegančiąją gražuolę pažadinęs bučinys įsuka stebuklų ir staigmenų šventė – Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimas.

Jis jau čia pat: gruodžio 2 d. 16.30 val. Raudondvario dvare bus įžiebta pagrindinė Kauno rajono Kalėdų eglutė. Šiemet ji virs didžiuliu žibintu. Visi žinome, kokia užburianti tamsoje skleidžiama žibinto šviesa, kiek joje vilties, tikėjimo, bendrystės simbolikos, rašoma Kauno rajono pranešime žiniasklaidai.

Pilyje gyveno grafas ir grafienė

Kalėdos Raudondvario dvare kasmet turi kitokią spalvą. Buvo ir purpurinės, ir smaragdinės, ir ledo bei kitokių spalvų Kalėdos, o kokia bus šių metų spalva? „Šiemet spalvos bus karališkos, heraldinės – auksinė ir raudona, – atskleidė Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė. – Raudondvario pilyje gyveno grafai ir mes per Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo šventę sugrįšime į tą epochą.“

„Kartą, seniai seniai, ant Nevėžio stačio kranto senoje Raudondvario pilyje gyveno grafas ir grafienė“ – taip prasidės scenoje sekama Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto trupės pasaka. Joje bus burtų, fėjų, stebuklingų dulkių, kurios grafams padovanos ilgai lauktą įpėdinę grafaitę, pilies princesę. O paskui, kaip nutinka pasakose, užklups negandų viesulas, tamsa, pūga ir prakeiksmas grafaitei: „Tu užmigsi ir miegosi 100 metų.“

Ar bus pažadinta Miegančioji gražuolė? Ar įvyks Kalėdų stebuklas? Pasakos kulminaciją sužinos atvykusieji į Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo šventę.

Muzikiniai pageidavimai per Kalėdų radiją

Raudondvario dvare šventės dieną skambės ne tik Kauno valstybinio muzikinio teatro muzika – pasibaigus baleto spektakliui, lauks grupės „El Fuego“ koncertas, o vėliau žiemišką šerkšną tirpdys DJ Jovani diskoteka.

Šiemetės Kauno rajono Kalėdų eglutės įžiebimo šventės inovatyvi naujovė – Kalėdų radijas. Žadama, kad Raudondvario dvaro svečiai galės savo telefone nemokamai išsirinkti dainą, kuri netrukus nuskambės per Kalėdų radiją.

Kalėdų eglutės įžiebimo dieną Raudondvario dvaro parke startuos ir Kauno rajono pačiūžų entuziastų pamėgta čiuožykla su profesionale trenere, šiuo metu jau liejamas ledas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA