Gyventojai mieliau renkasi dirbtines eglutes, šiemet prekyba prasidėjo anksčiau – Kas vyksta Kaune

Gyventojai mieliau renkasi dirbtines eglutes, šiemet prekyba prasidėjo anksčiau

BNS / Sniegė Balčiūnaitė 2022/11/27 20:33
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis. Nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.

Prekybininkai sako, kad šių namų papuošalų pirkėjai aktyviai ėmė dairytis jau prieš dvi-tris savaites.

„Šiais metais anksčiau prasidėjo intensyvi prekyba“, – BNS sakė įmonės, valdančios elektroninę parduotuvę lempumanija.lt, Lietuvos regiono vadovė Auksė Kulviečiūtė.

Ji pripažįsta, kad pirmųjų savaičių pardavimai dar nerodo tendencijos, kad žmonės stengtųsi taupyti. Parduotuvėje įvairios dirbtinės eglutės kainuoja nuo 12 eurų iki 136 eurų pritaikius nuolaidas.

Tuo metu Vilniuje įsikūrusios parduotuvės savininkas Justas Gotys pripažino klydęs manydamas, kad sukilus kainoms sumažės ir dirbtinių eglučių pardavimai.

„Tikrai manėme, kad žmonės taupys – nepirks kelias dešimtis kainuojančių dirbtinių eglučių, o tenkinsis pigiau kainuojančiomis gyvomis šakelėmis. Bet visas užakytas eglutes jau išpirko, laukiame naujos siuntos“, – BNS tvirtino jis.

J. Gotys pabrėžė, kad pirkėjai šias eglutes perka remdamiesi vieninteliu kriterijumi – kad būtų kuo panašesnės į tikras.

Bendrovės „Ermitažas“ Rinkodaros ir pardavimų skatinimo skyriaus direktorė Kristina Monkevičienė BNS irgi sakė, kad šiemet dirbtinių eglučių pardavimai auga daugiau nei 15 procentų.

„Tendencija išlieka tokia pat – perka brangesnes ir kokybiškesnes“, – BNS teigė K. Monkevičienė.

„Dirbtinės eglutės, kaip ir kasmet, taip ir šiemet yra labai populiarios – jas renkasi pirkėjai, kurie vieną kartą investavę į kokybišką, gražią, o kartu ir lengvai prižiūrimą eglutę ja galės džiaugtis daugelį matų“, – BNS sakė prekybos tinklo „Rimi“ atstovė Gabrielė Šerėnienė.

Ji pabrėžė, kad nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, ieškoma tiekėjų įvairiose pasaulio šalyse. Šiemet dirbtinės eglutės „Rimi“ kainuoja nuo 65 eurų iki 90 eurų.

„Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis BNS pranešė, kad tinklas šiemet siūlo 20 rūšių dirbtinių eglučių, kainuojančių nuo 7 iki 120 eurų be nuolaidų: „Eglučių pardavimai panašūs į praėjusių metų“.

„Maxima“ Pirkimų departamento direktorius Marius Tilmantas BNS pranešė, kad spalį ir lapkritį dirbtinų eglučių nupirkta 40 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

„Apskirtai, lyginant su gyvomis eglutėmis, dirbtinų eglių yra nuperkama 2,5 karto daugiau“, – sakė „Maxima“ atstovas.

Pasak jo, paprastai anksčiau perkamos dirbtinės eglutės, o gyvų eglučių – tiek vazonuose, tiek kirstų – pardavimai suaktyvėja pirmosiomis gruodžio savaitėmis.

Valstybinių miškų urėdijos Komunikacijos skyrius BNS nurodė, kad šiemet, kaip ir ankstesniais metais, miškininkai gyventojams išdalins apie 100 tūkst. žaliaskarių šakų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA