NPD nuo sausio didės iki 625 eurų - Kas vyksta Kaune

NPD nuo sausio didės iki 625 eurų papildyta

BNS 2022/11/22 13:10
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Neapmokestinamosios pajamos (NPD) nuo kitų metų didės beveik 16 proc. nuo 540 iki 625 eurų. Skaičiuojama, kad dėl to valstybės biudžetas neteks 164,3 mln. eurų pajamų per metus.

Už tokias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas antradienį balsavo 126 Seimo nariai, o susilaikė vienas.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas pabrėžė, kad darbo santykių apmokestinimas yra nuoseklus – NPD didinamas ne vienerius metus.

„Yra nuosekli Lietuvos valstybės politika mažinti darbo santykių apmokestinimą. Tą darė ir ankstesnė Vyriausybė, tą daro ir ši Vyriausybė užtikrindama, kad socialinė atskirtis sumažėtų, (…) siekiant užtikrinti, kad būtų paskata žmonėms dirbti, (…) kad patys žmonės galėtų apsispręsti, kur jie norėtų išleisti savo sunkiai uždirbtus pinigus“, – [posėdyje sakė komiteto vadovas.

„Darbietis“ Vytautas Gapšys siūlė nustatyti tikslą ne NPD suvienodinti su minimalia mėnesio alga (MMA), o kokiu greičiu to būtų siekiama.

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, jeigu ankstesnės valdžios nebūtų panaikinusios papildomo NPD už vaikus, nustatant didesnes išmokas už juos, šis dydis būtų šiek tiek didesnis.

„Prieš keletą metų buvusios Vyriausybės iniciatyva buvo atlikta reforma ir papildomai neapmokestinamas pajamų dydis už vaikus buvo pakeistas išmoka už vaikus (…) motyvuojant tuo, kad papildomu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu negali pasinaudoti žmonės, kurių pajamos yra mažesnės. Tai jeigu jau sykį Lietuvos politikai susitarė dėl paramos vaikus auginančioms šeimoms vienu būdu, tai galbūt nebūtų jau labai gražu dabar bandyti vėl grįžti – koalicija yra kita, tai kitai koalicijai pasiūlyti tokią pačią naštą biudžetui uždėti ir per mokesčių lengvatas“, – teigė premjerė.

Pasak jos, NPD didinamas atsižvelgus į ekonomikos dinamiką.

Pakeitus NPD apskaičiavimo formulę pajamos „į rankas“ padidės tik uždirbantiems iki vieno vidutinio darbo užmokesčio (VDU).

625 eurų NPD bus taikomas, jeigu žmogaus darbinės pajamos neviršys prognozuojamo kitų metų VDU – 1926 eurų. Dabar jis siekia 1704 eurus.

Finansų ministerijos skaičiavimais, padidinus NPD iki 625 eurų, minimalią mėnesio algą (MMA) – 840 eurų – nuo sausio gausiantiems žmonėms piniginėse papildomai liks 83,55 euro, 1 tūkst. eurų – 21,92 euro, 1,5 tūkst. eurų – 13,92 euro, 1,7 tūkst. eurų – 10,72 euro, o 1926 eurų sieksiančio darbo užmokesčio gavėjams papildomai pajamos nepadidėtų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA