Už įstrigusius darbus Kaune reikės mokėti keturiskart daugiau - Kas vyksta Kaune

Už įstrigusius darbus Kaune reikės mokėti keturiskart daugiau

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo gruodžio duobes tvarkantys kelininkai ar požeminių tinklų avarijas likviduojantys rangovai privalės visus kasinėjimo darbus atlikti per savaitę, o trukus ilgiau už žemės darbus teks susimokėti. Viršijus leidime numatytą terminą, paros tarifas augs ketveriopai, papildomi mokesčiai numatyti ir kasant ilgiau nei mėnesį. Tokioms naujovėms pritarė antradienį posėdžiavusi Kauno miesto taryba.

Kaip nurodoma naujos rinkliavos nuostatose, susimokėti reikės už leidimą atlikti kasinėjimo darbus Kauno miesto savivaldybės viešojo naudojimo teritorijoje, atitverti ją ar jos dalį arba apriboti joje eismą. Į viešas teritorijas įeina vietinės reikšmės keliai, gatvės, pėsčiųjų ir dviračių takai, aikštės, skverai ir žalieji plotai.

Rinkliava bus imama kasinėjant minėtose erdvėse esančią dangą, atitveriant teritoriją, uždraudžiant arba apribojant joje transporto ir pėsčiųjų eismą. Pigiausia gauti leidimą ketinant vykdyti žemės darbus žaliuosiuose plotuose, o brangiausiai darbai atsieis prireikus ardyti greito eismo gatvių dangą.

Nespėjus atlikti darbų iki leidime nurodyto termino, rangovas privalės gauti naują leidimą, kurio tarifas didės 4 kartus. Antradienį išplatintame savivaldybės pranešime tikimasi, kad įvedus rinkliavą kasinėjimo darbai ir dėl jų įvedami transporto ar pėsčiųjų eismo ribojimai Kaune bus kaip įmanoma trumpesni.

Kasinėjimo rinkliavos dydžiai / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Tiesa, kai kuriais atvejais rinkliavos nereiks mokėti. Pirma, kasinėjimo mokesčio rangovas išvengs, jeigu inžinerinių tinklų rekonstrukcijos sąmatoje išilgai klojamų tinklų bus numatyta visu pločiu atnaujinti kelių, gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų, aikščių, skverų dangas.

Nereikės mokėti ir viešojo naudojimo teritorijoje darbus pabaigus bei atitvėrimus pašalinus per 7 paras nuo darbų pradžios. Galiausiai, nuo rinkliavos bus atleisti Kauno savivaldybės administracijos ar jos valdomų įstaigų nusamdyti rangovai.

Visas nuostatas galite peržiūrėti čia.

Pasak Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, iki šiol pasitaikydavo atvejų, kai dėl remonto darbų nepagrįstai ilgam laikui gatvėse stovėdavo įvairūs atitvarai ir kitos kliūtys. Tai apsunkindavo eismo sąlygas vairuotojams ir pėstiesiems.

„Girdime vairuotojų nusiskundimų ir, tenka pripažinti, didžioji dalis jų yra visiškai pagrįsti. Toliau prašysime, kad kelininkai dirbtų tokiu laikotarpiu, kada eismo intensyvumas yra sumažėjęs. <...> Dabar absoliučiai visi kasinėjimo darbus atliekantys rangovai už kiekvieną nepagrįstai sudelstą dieną turės susimokėti numatytus delspinigius. Tai turėtų ženkliai sutrumpinti atliekamų darbų terminus“, – pranešime cituojamas A. Pakalniškis.

Nuo gruodžio įsigaliosiantys pokyčiai esą bus taikomi visoms mieste kasinėjimo darbus atliekančioms įmonėms, nors akivaizdu, kad rinkliavos nuostatos sako ką kita. Savivaldybės pranešime valdiškose rangos darbų sutartyse apibrėžiami delspinigiai, rodos, tapatinami su nauju mokesčiu, kuris visiškai nesusijęs su viešaisiais pirkimais.

Taip pat primenama, kad vykdyti gatvių dangos konstrukcijos ardymo darbus, ardyti asfalto dangą 5 metus po įrengimo arba atnaujinimo, išskyrus jos rekonstravimo ar remonto darbus ir požeminių inžinerinių tinklų avarijų likvidavimą, draudžiama nuo gruodžio 1 d. iki balandžio 15 d.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA