Dalis „Ignitis“ klientų sulaukė įspėjimų: nutraukiamos sutartys – Kas vyksta Kaune

Dalis „Ignitis“ klientų sulaukė įspėjimų: nutraukiamos sutartys

delfi.lt / Edgaras Savickas 2022/08/19 18:42
Elektros tiekėjai
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Dalis „Ignitis“ verslo klientų šią savaitę sulaukė laiškų apie nutraukiamas neterminuotas sutartis. Energetikos bendrovės ryšių su visuomene projektų vadovė Laura Beganskienė sako, kad kalbama tik apie neterminuotus biržinės kainodaros kontraktus. „Fiksuota dedamoji nebepadengia su elektros kainos dydžiu tiesiogiai susijusių elektros balansavimo išlaidų“, – paaiškina ji.

„Delfi“ pasiekė laiško kopija, kurioje dėstoma, kad atsižvelgiant į esamą situaciją elektros energijos rinkoje, išaugusius savikainos kaštus, rizikas ir ateinančių laikotarpių elektros energijos rinkos prognozes, „Ignitis“ nebegali tęsti sutarties esamomis sąlygomis.

„Laikydamiesi nustatytų terminų, informuojame apie neterminuotos sutarties nutraukimą nuo 2022 metų spalio 1 dienos“, – rašoma laiške.

L. Beganskienė sakė, kad šiuo atveju kalbama apie neterminuotus biržinės kainodaros kontraktus, kurių sąlygos tiek verslo klientui, tiek tiekėjui iš anksto įspėjus leidžia koreguoti sąlygas arba, jei kuri nors pusė nesutinka, jas nutraukti.

„Svarbu pabrėžti, kad keičiama tik viena sutarties detalė klientui sutikus“, – sakė ji.

„Ignitis atstovė sakė, kad su visais klientais siekia rasti bendrą sutarimą ir tikisi, jų atliekamos atliekamos neterminuotų kontraktų korekcijos bus priimtinos klientams ir jie nuspręs toliau su jais bendradarbiauti.

„Visgi, jeigu klientai apsispręs paslaugas pirkti iš kitų tiekėjų – jie tą teisę turi“, – pridūrė ji.

L. Beganskienė nurodė, kad su verslo klientais sudaryti neterminuoti biržinės kainodaros kontraktai buvo pasirašyti tuo metu, kai įprasta elektros energijos kaina siekė apie 50 eurų už megavatvalandę.

„Biržinės kainos struktūroje taip pat įtraukta papildoma fiksuota dedamoji, padengianti kitus su elektros tiekimu susijusius kaštus.

Šiuo atveju, kadangi kainos išaugo iki 300 eurų/MWh ir daugiau, fiksuota dedamoji nebepadengia su elektros kainos dydžiu tiesiogiai susijusių elektros balansavimo išlaidų, todėl fiksuota dedamoji turi būti keičiama.

Dėl šios priežasties, laikydamiesi sutartyje numatytų terminų ir sąlygų klientus informavome apie sutarties nutraukimą ar sąlygų koregavimą“, – sakė ji.

L. Beganskienė sakė, kad šis pokytis aktualus daliai „Ignitis“ klientų, kurių kontraktai sudaryti anksčiau, tačiau tikslaus skaičiaus neįvardijo.

„Kaina vidutiniškai keičiasi apie 3– 5 euro/MWh nuo kliento turėtos kainos. O tai dabartinių kainų kontekste yra 1–2 proc.“ – sakė ji.

„Ignitis“ tiekia elektros energiją ir gamtines dujas daugiau kaip 1,6 mln. klientų visoje Lietuvoje.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA