Nori užtikrinti Dainų švenčių tradiciją: Seimui teikiamas naujos redakcijos įstatymas – Kas vyksta Kaune

Nori užtikrinti Dainų švenčių tradiciją: Seimui teikiamas naujos redakcijos įstatymas

BNS 2022/08/03 14:23
Asociatyvi / D. Stankevičiaus nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pritarė naujo Dainų švenčių įstatymo projektui, kuriuo norima užtikrinti nepertraukiamą šių švenčių tradiciją.

Naujos redakcijos įstatymo projektą parengusi Kultūros ministerija sako, kad pakeitimai reikalingi, norint užtikrinti dainų švenčių tradiciją palaikančių mėgėjų meno kolektyvų finansavimą, išsamiau būtų reglamentuojamas švenčių organizavimas, atsakingos institucijos ir jų funkcijos.

„Šiuo metu galiojančiame Dainų švenčių įstatyme yra apibrėžtos valstybės institucijų, užtikrinančių dainų švenčių tradicijos išsaugojimą kompetencijos, tačiau nėra pakankamai apibrėžtos jų funkcijos“, – sakoma projektą lydinčiame rašte.

Tarp institucijų, kurios dalyvautų rengiant dainų šventes, taip pat siūloma įtraukti Užsienio reikalų ministeriją ryšiams su užsienio lietuvių meno kolektyvais, aukštąsias mokyklas, kurios sudaro sąlygas meno kolektyvų veiklai bei dalyvavimui Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventėje „Gaudeamus“ bei kitose dainų šventėse.

Pritarus Vyriausybei, naujos redakcijos įstatymo projektas teikiamas priimti Seimui.

Kultūros ministerija pranešime nurodo, jog peržiūrėti 2007 metais priimtą Dainų švenčių įstatymą reikia, kad jis labiau atitiktų šių dienų realijas ir aktualijas.

„Dainų ir šokių šventės yra itin svarbi mūsų nematerialiojo kultūros paveldo dalis. Tai ne tik iš kartos į kartą perduodama tradicija, gyvuojanti jau beveik šimtmetį, bet ir reikšminga mūsų tapatybės dalis – tai, kuo esame unikalūs pasaulyje“, – trečiadienį išplatintame pranešime cituojamas kultūros viceministras Albinas Vilčinskas.

Anot viceministro, reikia dėti pastangas, kad ši tradicija žengtų koja kojon su laikmečiu, jį atitiktų ir būtų išsaugota ateičiai.

Ministerija pažymi, kad naujasis įstatymas daugiau dėmesio skirtų mėgėjų meno kolektyvams: būtų įteisintas jų aprūpinimas tautiniais, archeologiniais, istoriniais kostiumais ir muzikos instrumentais, kolektyvams būtų suteikiamos kategorijos jie skatinami.

Artimiausią Lietuvos dainų šventę planuojama surengti 2024 metais. Ji buvo nukelta dėl koronaviruso ribojimų pakeitus dainų švenčių kalendorių. Moksleivių dainų šventę planuojama surengti 2026 metais.

Lietuvos dainų šventės paprastai rengiamos kas ketverius metus liepos mėnesio pradžioje. Jose dalyvauja vidutiniškai po 30 tūkst. dalyvių.

Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 metais įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA