Kviečia aplankyti kuo daugiau Lietuvos pilių ir dvarų – Kas vyksta Kaune

Kviečia aplankyti kuo daugiau Lietuvos pilių ir dvarų

Aukštosios Fredos dvaras./ Organizatorių nuotr.

Iš visų nuostabių dalykų, kuriuos esate suplanavę pamatyti šią vasarą, siūloma nepamiršti Lietuvos pilių ir dvarų. Vasarą startavęs projektas „Pažinkime Lietuvos dvarus“ keliautojams siūlo aplankyti daugiau kaip 20 objektų, ne tik slaptingų dvarų, bet ir ištaigingų pilių.

Aplankyti kviečiama ne tik pilnai restauruotus, bet ir dar tvarkomus dvarus bei pilis. Norintieji gali dalyvauti žaidime ir aplankytuose objektuose rinkti specialius lipdukus – raktus.

Rokiškio dvaras./ Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nuotr.

Atrasti mažiau pažintus dvarus

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos atstovė Vilma Dečkutė-Žukauskienė sakė, kad šįmet projekte galima rinktis iš 23 objektų, tarp kurių – 6 pilys.

Pirmieji projekto objektai: Biržų, Medininkų, Tauragės, Panemunės, Trakų salos ir Trakų pusiasalio pilys bei Alantos, Antašavos, Aukštosios Fredos, Bistrampolio, Burbiškio, Ilzenbergo, Kelmės, Kuršėnų, Lipliūnų, Liubavo, Markučių, Paežerių, Paliesiaus, Plungės, Rokiškio, Tuskulėnų ir Verkių dvarai. Sąrašas dar pildomas.

Anot pašnekovės, nustebinti gali Lipliūnų dvaras Kėdainių rajone, kuris dar nėra pilnai atstatytas, taigi mažai pažintas, čia išlikęs rūmų pastatas ir arendatoriaus (nuomininko) namas. Dėmesį kaustys ir Anykščių rajone esantis Burbiškio dvaras – tiksliai atkurtas ir restauruotas pagal 1853 metų duomenis. Na, o Netoli Vilniaus esančiame Liubavo dvare išlikę išskirtiniai įvairių laikotarpių pastatai, supami įstabių tvenkinių.

„Siekiame, kad dvarai būtų kuo žinomesni ir keliautojai vis labiau atrastų kiekvieno jų išskirtinumą, grožį, sužinotų apie dvarų paveldo vertę, išsaugojimą, kultūrinę, ekonominę svarbą“, – teigė V. Dečkutė-Žukauskienė.

Aukštosios Fredos dvaras įsikūręs šalia VDU botanikos sodo./ VDU botanikos sodo nuotr.

Kauniečiams – Aukštosios Fredos ir Aristavėlės dvarai

Pasiteiravus, ką rekomenduotų aplankyti Kaune ir netoliese, pašnekovė ragino užsukti į Aukštosios Fredos dvarą, kurio aplinkoje įsikūręs Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodas. Taip pat ji patarė nuvykti į netoliese, Lietuvos liaudies buities muziejuje, esantį Aristavėlės dvarą.

„Lietuvos pilių ir dvarų paveldas – tai ir gili istorija, ir architektūra bei menas, tai tautos ir kiekvieno praeities liudijimas. Tačiau ne tik istorija, architektūra ir paveldu besidomintys susižavi išlikusiomis pilimis ir dvarais. Šiandien tai kelionės stotelės visiems, ieškantiems ypatingos auros vietų, kuriose patiriamos ypatingos akimirkos“, – teigė V. Dečkutė-Žukauskienė.

Plungės dvaras./ G. Juodėno nuotr.

Aplankyti bent 15

Norėdami dalyvauti projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ žaidime, keliautojai turi  atsispausdinti keliautojo kortelę čia. Ją galima gauti ir kiekvienoje projekte dalyvaujančioje pilyje ar dvare. Aplankę objektą lankytojai turi paprašyti simbolinio rakto – lipduko. Surinkusieji 15 lipdukų dalyvaus loterijoje, patys aktyviausi keliautojai bus pakviesti į baigiamąjį renginį viename iš dvarų. Žaidimas vyks iki 2023 m. spalio 30 d.

Rengėjai pataria prieš vykstant į pilis ir dvarus būtinai patikrinti lankymo valandas.

Lietuvos pilių ir dvarų žemėlapį rasite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA