D. Grybauskaitė žėrė kritikos Seimo darbui – Kas vyksta Kaune

D. Grybauskaitė žėrė kritikos Seimo darbui

delfi.lt 2022/06/14 11:18
DELFI nuotr.

Buvusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sako blogai vertinanti Seime susidariusią situaciją, kai opozicija posėdžiauja atskirai nuo valdančiosios daugumos. Jos teigimu, Seimas privalo susitarti ir tęsti normalų darbą.

„Blogai vertinu. Manau, kad abi pusės turi rasti sprendimus. Seimo pareiga yra dirbti ir priimti reikalingus įstatymus. Daugelis įstatymu, ypač, kurie yra dabar eilėje, yra konstituciniai ir tam būtinai reikia, kad ir opozicija, ir pozicija bendradarbiautų“, – antradienį Seime žurnalistams sakė prezidentė.

Tai, pasak jos, yra rinktų politikų pareiga.

„Tai Seimo prerogatyva. Ne man spręsti, ne man patarinėti, bet jų pareiga rasti sprendimus ir dirbti savo darbą“, – akcentavo D. Grybauskaitė.

Kaip Delfi rašė praėjusią savaitę, Seimo opozicija ketvirtadienį nusprendė boikotuoti posėdžius ir susirinko apsitarti atskirai. Sudarę darbo grupę opozicijos atstovai parengė raginimų ir reikalavimų valdantiesiems dokumentą.

Jį priėmusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen subūrė Dialogo grupę ir pakvietė opozicija grįžti prie normalaus darbo. Visgi kol kas opozicija teigia planuojanti tęsti savo boikotą.

Nedalyvavo Seimo seniūnų sueigos posėdyje

Antradienį Seimo opozicijos atstovai nedalyvavo Seniūnų sueigos posėdyje.

Šiame posėdyje, kuriame tradiciškai aptariama Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkė, dalyvavo 12 valdančiajai daugumai atstovaujančių parlamentarų iš 22 Seniūnų sueigos narių.

„Klostosi tokia situacija, kad šiandien neturėsime pilnos Seimo sudėties“, – sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jos vertinimu, tai neįprasta situacija, todėl dėl kai kurių klausimų įtraukimo į darbotvarkę ji siūlė palaukti Dialogo grupės susitikimo rezultatų.

Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma tikisi, kad Dialogo grupės susitikimas lems ir opozicijos sugrįžimą į Seimo posėdžius.

Antradienį Seimo plenarinis posėdis prasidės 14 val. 30 min. Iš ryto Kovo 11-osios salėje vyks iškilmingas Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų minėjimas, kuriame opozicija žadėjo dalyvauti.

Seimo opozicija antradienį nusiteikusi dirbti atskirai, tačiau gali būti ir kitų sprendimų

Seimo opozicija, praėjusią savaitę palikusį Seimo plenarinių posėdžių salę, antradienį nusiteikusi ir toliau dirbti atskirai istorinėje Kovo 11-osios akto salėje.

Jeigu opozicijos nuomonė nepasikeis, antradienį ji visą dieną posėdžiaus šioje salėje, nes iš ryto čia vyks iškilmingas Gedulo ir vilties dienos minėjimas, kuriame opozicinės frakcijos žada dalyvauti.

Iškilmingame minėjime kalbės Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, tremtyje gimęs Jonas Milerius, lituanistė, tremtinės Dalios Grinkevičiūtės kūrybos į vokiečių kalbą vertėja Vytenė Saunoriūtė Muschick, istorikė, į Lietuvą su dviem mažamečiais vaikais prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje atvykusi Tetiana Boriak, Lietuvos kariuomenės karininkas, tremtinio sūnus, 2008 metų „Misija Sibiras“ dalyvis Alminas Sinevičius.

Ar po iškilmingo minėjimo visi parlamentarai keliaus į įprastą darbinę plenarinių posėdžių salę, nėra iki galo aišku. Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas nėra kategoriškas, nes tai priklausys, anot jo, nuo frakcijos sprendimo ir Dialogo grupės pasiektų rezultatų.

„Turi būti frakcijos priimtas sprendimas. Iš kitos pusės nemaža dalimi priklausys ir nuo Dialogo grupės, kuri kalbės su Seimo pirmininke. Nuo to priklausys, ar toliau vyks bendras Seimo darbas ar bus darbas atskirai.

Kol kas kategoriškai nesakome, kad posėdžiausime atskirai. Gali būti, kad visos opozicinės frakcijos kartu su Seimo pirmininke priimsime bendrą sutarimą dėl kai kurių dalykų ir dirbame toliau kartu“, – sakė politikas.

Tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė sako, kad antradienį Seimo opozicija toliau planuoja posėdžiauti atskirai Kovo 11-osios salėje.

„Dėl antradienio pokyčių kaip ir nėra. Opozicinės frakcijos buvome nutarę, kad darome atskirą posėdį nuo 14 val. Kovo 11-osios salėje. (…) Nebent būtų taip viskas apsivertę ir pamatysime tokius sprendimus įtrauktus į darbotvarkę, kad ir opozicija būtų nustebusi“,– svarstė ji.

Parlamentarė teigiamai įvertino Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pastangas siekti dialogo.

Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas sako, kad antradienį opozicijos darbo planas lieka toks pats: „dalyvausime iškilmingame posėdyje, vėliau posėdžiausime atskirai, lauksime pirmojo Dialogo grupės posėdžio“.

V. Fiodorovo vertinimu, Seimo pirmininkė deda didžiules pastangas ir šansų susitarti yra.

„Jeigu matysime, kad viskas juda, tai mes nesame tie žmonės, kurie protestuotų vardan protesto. Mes norime, kad Seime vėl būtų galima normaliai kalbėti, diskutuoti, dirbti“,– sakė V. Fiodorovas.

Kolegoms Seimo nariams adresuotame laiške Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen žadėjo nuolat bendrauti su visų frakcijų atstovais. Sau ir visiems kolegoms ji palinkėjo išmintingų sprendimų.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA