Seimas svarstys, ar uždrausti nepilnamečiams dalyvauti visose loterijose – Kas vyksta Kaune

Seimas svarstys, ar uždrausti nepilnamečiams dalyvauti visose loterijose

BNS 2022/06/07 12:15
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Seimas ėmėsi pataisų, kuriomis siūloma nepilnamečiams uždrausti dalyvauti visose loterijose – jie negalėtų įsigyti bet kokių loterijų bilietų.

Jeigu Seimas tam pritars, loterijos bilietus nuo 2023 metų sausio galės pirkti asmenys tik nuo 18 metų.

Dabar loterijų bilietų pirkėjų amžius neribojamas, o atsiimti laimėjimą galima tik nuo 16 metų. Laimėjimai už anksčiau, iki įsigaliojant naujai tvarkai įsigytus loterijos bilietus jiems būtų išmokami iki 2023 metų sausio 31-osios.

Seimas antradienį po pateikimo priėmė svarstyti Loterijų įstatymo pataisas, kurias pasirašė trys dešimtys Seimo narių iš beveik visų frakcijų. Už balsavo 91 Seimo narys, prieš buvo 7, o susilaikė 17.

Seimas atsisakė šiuo klausimu prašyti Vyriausybės išvados. Toliau pataisos bus svarstomos birželio 21-ąją.

Pasak Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko, kuris yra vienas šio siūlymo autorių, dalis loterijų pasižymi ypač dideliu azartiškumu.

Loterijos organizatorius ir bilietų platintojus ketinama įpareigoti reikalauti asmens dokumento, o jo neparodžius neparduoti jam loterijos bilieto.

2021 metais išplatinta loterijos bilietų už 129,1 mln. eurų – 21,4 proc. daugiau nei 2020 metais, o išmokėta 71,7 mln. eurų laimėjimų – 20,7 proc. daugiau.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA