Ministrė pirmadienį ragina elgtis atsakingai, policija stiprina pajėgas – Kas vyksta Kaune

Ministrė pirmadienį ragina elgtis atsakingai, policija stiprina pajėgas

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla, komisaro pavaduotoju Arūnu Paulausku ir aptarė priemones, kurių bus imtasi gegužės 9 d. viešajam saugumui ir visuomenės rimčiai užtikrinti.

„Lietuva, kaip ir visa Europa, rytoj minės Europos dieną, simbolizuojančią taiką ir vienybę. Rusijos primesta pergalės diena Lietuvoje nešvenčiama, tačiau neabejojama, kad priešiška propaganda gali išnaudoti šią dieną provokacijoms ir neapykantos kurstymui.

Labai svarbu, kad šalies gyventojai elgtųsi atsakingai, nepasiduotų provokacijoms ir išlaikytų rimtį. Taip pat, įvertinus pastarųjų metų patirtis, labai svarbus kruopštus išankstinis teisėtvarkos pareigūnų pasiruošimas, kad būtų eliminuotos galimos grėsmės ir išvengta neramumų“, – Vidaus reikalų ministerijos pranešime cituojama A. Bilotaitė.

Visos už viešąjį saugumą atsakingos tarnybos įpareigotos pasirengti įvairiems scenarijams ir šiomis dienomis dirbti sustiprintu režimu bei didesnėmis pajėgomis, operatyviai reaguoti į gaunamą informaciją, aktyviai stebėti elektroninę erdvę, sustiprinti valstybės objektų ir ambasadų apsaugą, skirti daugiau pareigūnų darbui prie galimų didesnių susibūrimų vietų.

Lietuva II-ojo Pasaulinio karo aukas, nepriklausomai nuo to, ar tai buvo kurioje nors pusėje kariavę kariai, ar civiliai gyventojai, ar pokario Lietuvoje vykusių represijų aukos pagerbia gegužės 8 d. Šiandien taip pat pagerbti ir nuo Rusijos agresijos žuvusieji už Ukrainos laisvę.

Policija prašo lankant kapines ar kitas vietas laikytis galiojančių įstatymų, nedėvėti draudžiamos atributikos, nepasiduoti provokacijoms, net ir dėl menkiausių nesklandumų kreiptis į susibūrimų vietose dirbančius pareigūnus ir vykdyti teisėtus jų nurodymus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA