Kaune praėjusią savaitę užregistruota per 50 susirgimų gripu – Kas vyksta Kaune

Kaune praėjusią savaitę užregistruota per 50 susirgimų gripu

Asociatyvi / LSMU Kauno klinikų nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 17-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 59,4 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Kauno mieste gripu serga 51 gyventojas.

Kaip rašoma NVSC pranešime žiniasklaidai, didžiausias sergamumas jau du mėnesius registruojamas Kėdainių rajone – 73,9 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Mažiausiai serga Birštono gyventojai.

Per savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI Kaune ir Kauno apskrities teritorijose rodiklis padidėjo 2,2 proc., bet ir toliau mažėja gripo atvejų skaičius. Kauno apskrityje užregistruoti 69 gripo atvejai, iš kurių 38 susirgę gripu yra vaikai iki 17 metų.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje 2022 m. 17-ąją metų savaitę / NVSC nuotr.

Vaikai sudaro 49 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Į Kauno apskrities ligonines 17-ąją savaitę medicinos pagalbos dėl gripo kreipėsi 20 asmenų, iš kurių 2 vaikai (2-17 m.) ir 1 suaugęs asmuo buvo hospitalizuoti.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra 1,8 karto didesnis. Pernai 17-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 33,1 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Gripo atvejų neužregistruota. Vaikai sudarė 39 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Didžiausias sergamumas registruotas Kaune – 40,2 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis 16-ąją metų savaitę iš Kaune paimtų ėminių išskirtas 1 A(H3N2) tipo gripo virusas.

Gripas – ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA