E. Masiulis džiaugiasi palankiu teismo sprendimu: anksčiau ar vėliau teisybė laimi | Kas vyksta Kaune

E. Masiulis džiaugiasi palankiu teismo sprendimu: anksčiau ar vėliau teisybė laimi R. Kurlianskis: visada sakiau, kad tuščias puodas garsiai skamba

BNS 2022/04/19 15:58
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Kyšio paėmimu politinės korupcijos byloje kaltintas buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis sveikina jį išteisinantį teismo sprendimą, tačiau kol kas savo politinės ateities planų nekomentuoja.

„Šiandien džiaugiuosi, kad teismas, atmesdamas labai didelį spaudimą iš išorės, nagrinėdamas tikrai, kas pateikta byloje – pateiktus faktus, klausydamas ne viešųjų ryšių specialistų, o teisinių argumentų – priėmė tokį sprendimą, kokį ir turėjo priimti“, – žurnalistams antradienį sakė buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis.

„Anksčiau ar vėliau teisinėje valstybėje teisybė laimi“, – pridūrė jis.

E. Masiulis tvirtina, kad yra pasiruošęs ir tolimesnei gynybai, jeigu prokuratūra skųs pirmosios instancijos teismo sprendimą.

„Šis prokuroras tikrai turbūt neras viduje moralinių principų pasakyti bent jau atsiprašau, bet kokia kaina bandys įrodinėti savo išgalvotus argumentus aukštesnėse instancijose, bet mes esame pasiruošę ir toliau ginti tuos argumentus“, – teigė E. Masiulis.

Jis kol kas nekomentavo, ar ketina gaivinti savo politinę karjerą.

„Aš šiandien nieko negaivinsiu. Emociškai, kaip žmogus, esu labai giliai pažeistas, nes visa šita byla man kainavo labai daug nepagrįstų priekaištų, pasmerkimų, bet lygiai taip pat džiaugiuosi, kad Lietuvoj yra labai daug žmonių, pažįstamų, artimų žmonių, kurie visada manimi tikėjo, tiki ir tikės ateity“, – sakė buvęs politikas.

„Šiandien aš tikrai nesu pasiruošęs atsakyti į klausimus dėl mano tolimesnės veiklos. Aš šiandien tiesiog džiaugiuosi tuo, kad teismui pavyko priimti tokį sprendimą“, – pridūrė buvęs liberalų lyderis.

Jis taip pat sakė neketinantis kreiptis dėl kompensacijų priteisimo.

„Man didžiausias atpildas yra teisingas sprendimas (…) Aš tikrai nesiekčiau kažkokių materialinių kompensacijų sau. Tai, kas iš manęs buvo atimta kai kurių teisėsaugos pareigūnų piktnaudžiaujant įstatymais, veiksmais – šito neįvertinsi jokiais finansiniais dalykais“, – tvirtino E. Masiulis.

Jo teigimu, politikui svarbiausia jo reputacija, o dabar ji yra „pakibusi ant plauko“.

„Nemaža dalis žmonių galbūt išbraukė mane iš politikų sąrašo“, – kalbėjo kyšio ėmimu kaltintas buvęs politikas.

Kritika prokurorui

Pasak E. Masiulio, valstybinį kaltinimą byloje palaikęs prokuroras Justas Laucius, dirbdamas su byla, darė karjerą.

„Būtent šitaip atsitiko su šiuo prokuroru, kadangi būtent 2018 metais šis prokuroras tapo Vilniaus apygardos prokuroru ir dar įdomiau, kad pernai rudenį, kada jau šią bylą buvo galima baigti, prokuroras, matydamas, kad tai gali nesutapti su jo kadencijos pabaiga ir nenorėdamas sulaukti verdikto, sąmoningai pats galimai pratęsė šią bylą dar dviem mėnesiams patikslindamas visiškai formaliai kaltinimus, dėl ko byla išsitęsė. Šių metų kovą šis prokuroras antrą kartą patvirtintas Vilniaus apygardos vyriausiuoju prokuroru“, – kalbėjo išteisintasis.

Jo teigimu, J. Laucius tikėjosi blogo sprendimo, todėl bylą vilkino.

„Prokuroras tikėjausi blogo sprendimo sau ir visais įmanomais būdais tempė šitą procesą, kad patenkintų savo karjerą. Galimai šitoje valstybėje kai kurių teisėsaugininkų daromos karjeros per kitų žmonių galvas, laužant likimus, sudaužant jų reputaciją, stumiant juos iš politikos“, – teigė buvęs politikas.

Jis taip pat sakė skaičiavęs, kiek jam kainavo gynyba teismuose. Anot E. Masiulio, tai buvo dešimtys tūkstančių eurų, tačiau sumos tiksliai neįvardino.

E. Masiulis tvirtino gynybą apmokėjęs savomis lėšomis, o anksčiau, kai nebuvo galimybių, naudojosi valstybės pagalba.

Eligijus Masiulis, Raimondas Kurlianskis / DELFI nuotr.

R. Kurlianskis: tuščias puodas garsiai skamba

„MG grupės“, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje išteisintas buvęs koncerno viceprezidentas Raimondas Kurlianskis sako, kad padarė viską, ką galėjo, jog apsigintų.

Verslininkas tvirtino, kad prokuroro argumentai apie jo politinę korupciją visą laiką buvo tušti, tačiau teigė, jog ši pergalė nėra galutinė, nes nuosprendis dar gali būtų skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

„Nė viena pergalė nėra galutinė ir šita taip pat nėra galutinė. Antra, aš visą laiką sakydavau, kad tuščias puodas garsiai skamba, tiesą sakant, aš ir įrodinėjau tai apie (…) ketverius metus laiko, kad prokuroras yra tuščias puodas. Teismas su mano argumentas ir įrodymais sutiko“, – žurnalistams antradienį sakė R. Kurlianskis.

„Aš manau, kad aš padariau ir mano gynėjai padarė viską, kaip įmanoma geriausiai. Tai tokį rezultatą ir turime“, – pridūrė jis.

R. Kurlianskis neatsakė į klausimą, ar ateityje bandys remti partijas ar politikus.

Vilniaus apygardos teismas antradienį paskelbė išteisinantis visus kaltinamuosius vienoje didžiausių ir garsiausių politinės korupcijos bylų.

R. Kurlianskis kaltintas kyšių davimu politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.

Kyšius paėmę kaltinti buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis E. Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis ir dabartinis parlamentaras Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys. Eksparlamentaras liberalas Gintaras Steponavičius įtartas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Teisėsaugai įtariant, kad „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija gavo naudos iš jų atstovų galbūt neteisėtos veiklos, kaltinimai buvo pateikti ir šiems trims juridiniams asmenimis.

Eligijus Masiulis, Šarūnas Gustainis, Raimondas Kurlianskis / DELFI nuotr.

Atsisako komentuoti išteisinamąjį nuosprendį

Ikiteisminį tyrimą „MG grupės“, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį atsisakė komentuoti išteisinamąjį pirmosios instancijos teismo sprendimą.

„STT nevertina ir nekomentuoja teismų sprendimų. Tai yra pirmosios instancijos teismo sprendimas, kuris gali būti skundžiamas apeliacine, o vėliau ir kasacine tvarka“, – teigiama BNS atsiųstame tarnybos komentare.

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pareiškė taip pat nekomentuosiantis išteisinamojo nuosprendžio „MG grupės“, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje ir paragino nuo vertinimų susilaikyti kitus politikus.

„Prezidentas nekomentuos sprendimo dėl konkrečios bylos, kuri dar gali būti svarstoma aukštesnės instancijos teismuose“, – teigiama BNS prezidento patarėjo Tomo Beržinsko atsiųstame komentare.

„Prezidento nuomone, tiek Seimo pirmininkė, tiek kiti politikai turėtų susilaikyti nuo vertinimų apie tai, kokio verdikto byloje jie tikėjosi, nes visuomenei gali kilti rimtų abejonių dėl politinių lūkesčių materializavimosi, kas teisinėje ir demokratinėje valstybėje yra netoleruotina“, – nurodoma jame.

Viktorija Čmilytė-Nielsen / DELFI nuotr.

V. Čmilytė-Nielsen tikėjosi tokio sprendimo

Seimo pirmininkė Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia visuomet tikėjusi, kad partija su korupcijos istorija neturi nieko bendro.

„Tokio (teismo – BNS) sprendimo tikėjausi. Ne kartą esu sakiusi, kad kai priėmiau sprendimą kandidatuoti į partijos pirmininkes, tą dariau, nes tvirtai tikėjau, jog partija kaip organizacija yra su šia istorija nesusijusi ir nekalta“, – antradienį Seime sakė parlamento vadovė, komentuodama išteisinamąjį nuosprendį vadinamojoje koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje.

V. Čmilytė-Nielsen pripažino, kad byla padarė reputacinės žalos partijai.

„Žinoma, reputacinė žala partijai buvo padaryta, mes su ta reputacine žala gyvename daug metų, praėjome ne vienus rinkimus, ir esu labai dėkinga mūsų bendruomenei, visų pirma Liberalų sąjūdžio nariams, kurie sunkiausiu momentu nenusisuko, neišėjo, liko partijoje, tikėjo jos nekaltumu ir šiandien yra mūsų nariai“, – sakė politikė.

Anot jos, po 2016 metų gegužės, kai su pinigais buvo sulaikytas tuometinis Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, visą laiką Liberalų sąjūdžio reputaciją temdė tam tikras šešėlis.

„(…) reikėjo šiek tiek laiko, kad mūsų partijos nariai jaustųsi drąsiau būdami Liberalų sąjūdžio nariais. Šiandien, matyt, ta diena, kurios mūsų bendruomenė laukė ilgą laiką. Manau, kad tai naujo etapo pradžia“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Kita vertus, ji pripažino nematanti E. Masiulio grįžtant į partiją.

„Manau, kad tai praeitas etapas“, – teigė partijos pirmininkė, paklausta, ar priimtų E. Masiulį į Liberalų sąjūdį, jei šis panorėtų grįžti.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA