Kauno rajone pričiupti nelegalūs žvejai: gresia susimokėti daugiau nei 4 tūkst. eurų – Kas vyksta Kaune

Kauno rajone pričiupti nelegalūs žvejai: gresia susimokėti daugiau nei 4 tūkst. eurų

/ Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Balandžio 8 d. naktį Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą apie žvejybą ne mėgėjų žvejybos įrankiais Kauno rajone Nevėžio upėje. Nuvykę į įvykio vietą aplinkosaugininkai sulaikė du asmenis, žvejojusius statomaisiais tinklais.

Asmenis, Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai žvejojant draudžiamais žvejybos įrankiais sulaikė antrą kartą per dvi savaites.

Šį kartą pažeidėjai žvejojo 5 statomais tinklais ir neteisėtos žvejybos metu sugavo 1 lydeką, 3 lynus, 3 šapalus, 2 žiobrius, 28 karšius, 4 kg kuojų ir plakų. Iš asmenų paimti 5 statomieji tinklai ir guminė valtis ir žuvys.

Už neteisėtai pagautą žuvį pažeidėjams teks atlyginti gamtai padarytą žalą, siekiančią 3900 eurų. Taip pat jiems gresia administracinė bauda iki 300 eurų ir ne mėgėjų žvejybos įrankių ir priemonių konfiskacija.

„Labai svarbu suprasti tai, kad žuvų nešto metu gaudydami žuvis pirmiausia kenkiate jų populiacijos tęstinumui ir būsimiems savo laimikiams. Todėl norime atkreipti žvejų dėmesį, kad iki balandžio 30 d. vis dar galioja draudimas gaudyti lydekas. Be to iki gegužės 15 d. draudžiama gaudyti salačius, kiršlius, o sterkus – iki gegužės 30 d.“, – sako Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnė Gedvilė Kimbirauskaitė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA